Vrchní rozhodčí UEFA Ovidiu Hategan utrpěl o víkendu infarkt, kvůli kterému byl převezen do rumunské nemocnice na operaci. (Foto: Wikimedia)

Jednačtyřicetiletý Hategan působil jako rozhodčí ve světových soutěžích řadu let a minulý měsíc řídil zejména remízu Manchesteru United na hřišti Atlétika Madrid v posledním šestnáctém kole Ligy mistrů.

Včera si však údajně stěžoval na silné bolesti na hrudi, což je znepokojující situace, kvůli které ho lékaři operovali. Nyní zůstane pod lékařským dohledem až do konce týdne.

Gazeta Sporturilor tvrdí, že Hategan byl ve svém domě v Aradu, když začal pociťovat potíže, které se údajně objevily krátce po jeho každodenním fyzickém tréninku.

Zdroje listu uvedly, že se Hategan rozhodl odjet do nemocnice ve městě na konzultaci, aby mu po vyšetření lékaři sdělili, že skutečně utrpěl infarkt.

V důsledku toho byl převezen do Temešváru, kde mu byl zaveden *stent.

Hategan prý ale mluvil se svou rodinou a personálem a podle informací listu je „v pořádku“. Očekává se, že se plně zotaví.

O Hateganově těžkém osudu informoval také deník Special Arad, který tvrdí, že si jako lékař všiml jeho příznaků a do nemocnice se dopravil sám.

Tam mu po vyšetření EKG sdělili, že má ucpanou žílu.

*STENT – zdravotnické prostředky dutého trubicového tvaru umísťované v těle (např. v krevních cévách) tak, aby jako endoprotézy udrželi průchodnost trubicových struktur, které jsou zúženy nebo uzavřeny.

Zdroj: dailymail.co.uk