Majitel rumunského klubu Steaua Bukurešť oznámil, že klub zakáže hrát všem hráčům očkovaným proti covid-19. (Foto: Wikimedia)

Pan Gigi Becali – rumunský podnikatel a politik – uvedl, že očkovaným hráčům již nedovolí hrát, protože jsou „bezmocní“.

Becali dále tvrdil, že lidé, kteří jsou proti viru očkováni, umírají v nemocnicích, na rozdíl od těch, kteří očkování odmítli.

Tvrdil také, že hráči rumunských rivalů CFR Kluž a Rapidu Bukurešť mají v důsledku očkování problémy, přičemž vyzdvihl 36letého křídelníka Cipriana Deaca.

‚Budete se smát, ale možná mám pravdu. Očkovaní ztrácejí sílu. To je něco vědeckého,‘ řekl podle rumunského novináře Emanuela Rosu.

‚Copak jste to neviděli v CFR? U Rapidu se zdálo, že hráči omdlévají. Spali na zemi. Všichni očkovaní lidé ztrácejí sílu!

‚Já taky vidím svoje, ty očkované. Na některé to nemá vliv, ale na ty starší ano. Copak jste neviděli [Cipriana] Deaca? Tam už není žádná pochyb.

Stejný novinář také uvedl, že Becali naznačuje, že dovolil hrát pouze hráčům, kteří očkování předstírali, ačkoli tato informace zůstává nepotvrzená.

V prohlášení RO Vaccinare, oficiální facebookové stránky vládní národní informační platformy o očkování, se uvádí: „Očkovaní fotbalisté po očkování proti COVID-19 NEZTRÁCEJÍ sílu!

Zdroj: dailymail.co.uk