Seznamte se s Mikem Caldwellem. Ten je výrobcem toho, co se jeví jako nejpopulárnější fyzické bitcoiny na trhu, mincí Cassascius. Všechno, co pan Caldwell dělá je to, že lidem, kteří od něj chtějí, aby jim takové mince vyrobil, když mu pošlou určité množství bitcoinů a pak 50 dolarů poplatek, že jim uloží soukromý klíč do fyzické mince, tak jim to udělá a pošle jim to zpět. Za tento strašlivý zločin vynalézavosti a tvořivosti se americká vláda přirozeně rozhodla na něj zaútočit. Protože jsou příliš zaneprázdněni přehlížením skutečných finančních zločinů, ke kterým kolem dochází…


Od Wired:

[quote align="center" color="#999999"]

Mike Caldwell strávil roky přetvářením digitální měny na fyzické mince. Může to znít paradoxně. Je to ale pravda. Bere bitcoiny – nejpopulárnější digitální měnu – pak je vyrazí tady ve fyzickém světě. Kdybyste spočítali všechny ty bitcoiny, které Caldwell pro své zákazníky vyrazil jako mince, měly by hodnotu asi 82 milionů dolarů.

Tyto fyzické bitcoiny jsou v podstatě novinkou samy o sobě. Ale přenesením digitální měny do fyzického světa také bránil hackerům, aby to ukradli on-line útokem. Nebo přinejmenším to tak dělal. Provoz jeho premiérové mincovny bitcoinů ale možná končí. Caldwell dostal předvolání od federálů.

Zrovna před Díkůvzdáním, říká, dostal dopis od Sítě potírání finančních zločinů, čili FINCEN, tj. od tlapy ministerstva financí, která diktuje, jak se budou interpretovat celonárodní předpisy o praní peněz a finančních zločinech. Podle FINCEN je třeba, aby Caldwell svůj podnik znovu promyslel. „Považují moji aktivitu za vydávání peněz,“ říká Caldwell. A když chcete vydávat peníze, musíte se nejdříve se nejdříve vrhnout do spousty státních a federálních regulačních kliček a Caldwell se do nich nevrhl. [/quote]

Ale taková banka HSBC vyprala pro mexické drogové kartely miliardy a může ve svých operacích bez jakýchkoliv problémů pokračovat.

[quote align="center" color="#999999"]

Caldwell nepřijímá americké dolary či jakýkoliv typ nadekretovaných peněz. Pošlete mu bitcoiny přes internet, a on vám přes US Poštovní službu pošle zpátky kovové mince. Abyste mohli bitcoiny utrácet, potřebujete tajný digitální klíč – řetězec číslic a písmen – a když Caldwell ty mince dělá, tak tento klíč ukryje za proužek chránící je před zmanipulováním.

Potud, pokud jste schopni si udržet své bitcoiny Casascius v bezpečí, tak se nikdo ten klíč nedoví. Caldwell k dnešnímu datu do mincí vyrazil téměř 90 000 bitcoinů v různých denominacích. To má při dnešním směnném kurzu hodnotu asi 82 milionů dolarů.

Protože vede podnik pouze v bitcoinech, tak Caldwell říká, že neexistuje žádné bankovní konto v Casasciusech, které by mohly úřady zabavit. Říká ale, že netouží po tom, aby federály rozhněval, ať už s nimi souhlasí nebo ne. Takže zrušil několik svých posledních zakázek a promlouvá si se svým právníkem. Říká, že tohle by mohlo být znamením konce mincí Casascius. „Je možné, že nenajdu konečné řešení,“ říká. [/quote]

Jaký úplný a naprostý černý kanadský žertík od této vlády! Copak nemají nic lepšího na práci?

Podpořit provoz AC24 bitcoiny můžete ZDE .

Michael Krieger

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj:  zerohedge.com

Donate Bitcoins