Ruský prezident Vladimir Putin rozběhl realizaci národní krypto-měny zvané „krypto-rubl“ se zřejmým záměrem dále v Rusku omezit účinnost spiknutí globálního centrálního bankovnictví. Podle Financial Times řekl na schůzi vlády prezidentův ekonomický poradce Sergej Glazěv, že krypto-měny by mohly posloužit jako „užitečný nástroj“ k vyhýbání se Západním ekonomickým sankcím a působení bankovních kartelů.


Coindesk hlásí

[quote align="center" color="#999999"]

Předtím prezident činitelům svého kabinetu nařídil, aby vytvořili rámec k zavedení a regulování digitálních měn v Rusku, což byl krok, který byl přijat v létě po jeho schůzce se zakladatelem krypto-měny ethereum.

V říjnu 2017 Putin dále poskytl mandát pro nové regulace týkající se krypto-měn včetně registrace těžařů a uplatnění bezpečnostních zákonů pro zahajovací nabídky coinů (ICO).

Ruský ministr financí Anton Siluanov v září 2017 oznámil, že jeho ministerstvo zavede do konce roku 2017 regulaci používání kryptoměn. Zakazovat krypto-měny „by nemělo smysl“, protože ty jsou stejně už „realitou,“ řekl.[/quote]