Že je Česká republika nejhorší na světě v infikovaných občanech v přepočtu na něco? Zapomeňte. Muž od Karlových Varů si zašel do místní laboratoře. Výsledek: POZITIVNÍ. Ten samý den si nechal udělat testy v Německu. Výsledek: NEGATIVNÍ. Jak je to možné? (Foto: Facebook)

 

Buď jsme se stali svědky zázraku, nebo tady něco smrdí. Klinická laboratoř Sang Lab v Karlových Varech podrobí občana PCR testu a 24. 10. vydá výsledek: POZITIVNÍ. Ve stejný den občan přejede hranice do Německa.

Jak na sociálních sítích píše autor Tomáš Podrazil:  “Na hranicích žádné kontroly nejsou ale za hranicí se můžete nechat otestovat, mají to označeno dokonce přímo na dálnici A3 první pumpa u Passau.”

V Německu navštíví laboratoř Eurofins ve městě Tirschenreuth, které je od Karlových Varů asi 50 km. Tam ho také podrobí občana PCR testu. Výsledek: NEGATIVNÍ.

“To samé odehrálo v Krnově. Testy v Krnově (musel z práce) vyšel POZITIVNÍ. Nic mu není, tak mu to nedalo a jel na test do Bruntálu. Byl NEGATIVNÍ. Tak zašel za obvodním, ten tam zavolal a v Krnově mu řekli že to vyhodnocuje robot a asi se spletl,” píše na Facebooku Michal Gaydicza.

Hřebíček na hlavičku zřejmě udeřil na FB Vladimír Kadlec:  “V Německu asi nehoní statistiky a tudíž nepodrobí vzorek tolika cyklům kultivace. U nás je potřeba čísla nahánět.”

PCR testování je jen pomocná metoda, vykazuje pozitivitu běžně týdny i měsíce. Jde o klinicky falešně pozitivní výsledky. Vyšetření PCR je bez klinického kontextu bezcenné,” vysvětluje viroložka MUDr. Zelená.

Zdroj:  arfa.cz