Legendární studna „Barhouth“ se nachází v Jemenu uprostřed rozlehlé pouště v provincii al-Mahra. Říká se, že je to nejnenáviděnější Boží místo na zemi, zde začíná svět hynout a voda je zde také nejhorší. (Foto: Youtube)

V pouštním údolí Barhut se nachází obrovská díra o rozloze více než 100 metrů čtverečních a hloubce přes 250 metrů. Propadlina vypadá jako studna, ale rozhodně není vytvořená člověkem.

Legendy vyprávějí, že tuto hlubokou jámu vykopal pro džina jeden z himjarských králů, který byl ještě v dávných dobách vládcem a ukryl v ní své poklady.

Jiní se domnívají, že záhadná díra byla vykopána, aby vytvořila vězení pro džina.

Obyvatelé z okolí si o studni vyprávějí mnoho podivných příběhů, mimo jiné to, že v minulosti, když nastalo období velkého sucha, byl někdo přivázán k provazům a spuštěn do propadliny pro vodu. Když se dostal do středu studny, zděšeně vykřikl a prosil, aby ho odtáhli.

Když ho vytáhli, měl jen polovinu těla. Říká se také, že jeden pasák ovcí položil své dítě ke studni a to v mžiku zmizelo.

Hluboká studna někdy vydává nepříjemný zápach a toxické výpary. Dno není kvůli tmě vidět, ale když je slunce nad kráterem zcela kolmo, je vidět zelená vegetace, i když nikdo nechápe, jak může v jedovaté atmosféře a špinavé vodě něco existovat. A co je nejzajímavější, uvnitř studny žijí ptáci.

Zdroj: scmp.com