Únavu z přítomnosti budou zřejmě naši potomci řešit cestováním v čase. Tento fenomén nebude v budoucnu podle astrofyzika pouze záležitostí pro sci-fi, ale může se stát realitou. Průchod mezi prostorem a časem bude podle něj možný a ve svých odvážných prohlášeních se opírá o názory, které prezentoval už Albert Einstein.


Podle astrofyzika Ethana Siegela z Lewis a Clark College v Portlandu nemusí být v budoucnu téma cestování v čase pouze záležitostí sci-fi filmů. Ve svém blogu pro magazín Forbes píše, že pohyb v časoprostoru bude možný díky červí díře, o níž hovořil už v padesátých letech minulého století Albert Einstein. Pokud by se spojilo pozitivní a negativní kolísání energie, budoucí generace se budou moci rozhodnout, do jakého historického období se chtějí vrátit a v jaké době chtějí žít.

Jelikož již byly zaznamenány malé kvantové výkyvy ve struktuře časoprostoru, průchod prostorem a časem přes červí díru je údajně více než pravděpodobný.

„Negativní energie nebyla objevena, ale to ještě nic neznamená. Její existence je přesto možná, pokud vezmeme v úvahu Einsteinovu teorii relativity,“ říká Siegel.

Myslí si, že přechod přes červí díru by byl možný, pokud by se spojila negativní hmota jako protipól černé díry. Pokud byste cestovali rychlostí světla, zaznamenáte fenomén známý jako roztahování času. To znamená, že cestování neuvěřitelně vysokou rychlostí v prostoru způsobuje, že se budete časem pohybovat pomaleji. Avšak mohlo by se stát, že zatímco byste si mysleli, že jste opustili zeměkouli pouze na dva roky, ve skutečnosti by na ní uběhlo již 82 let.

Zdroj: forbes.com