Ten střelec, který zahájil palbu v kostele Shutherlan Springs v Texasu, byl identifikován jako Devin Kelly, člen Antifa, který přísahal, že zahájí občanskou válku „útoky cílenými na bílé konzervativní kostely“, a tak rozpoutá ve Spojených státech anarchii. Komisař kraje Wilson Albert Gamez Jr podle zpráv CNN a BBC řekl, že touto střelbou bylo zabito nejméně 27 lidí, kdy se čeká, že se počet potvrzených mrtvých obětí v nejbližších hodinách vyšplhá.


Svědkové hlásí, že viděli Devina Kellyho, jak v neděli v 11:30 místního času vkráčel do baptistického kostela v malém městečku 30 mil od San Antonio, uvedla KSAT-12.

Policie identifikovala střelce zabíjejícího v kostele v Sutherland Springs jako člena Antifa Devina Patricka Kelleyho

Devin Kelley, který zabil nejméně 27 lidí a mnoho dalších zranil, byl podle očitých svědků jedním ze dvou střelců, kdy svědkové rovněž hlásili, že Kelley rovněž nesl vlajku Antifa a na přítomné v kostele před každým z několika přebíjení zvolal: „Toto je komunistická revoluce!“

Šerif Joe Tackitt potvrdil zprávám Wilson County News, že došlo k „mnohočetným úmrtím“ a že střelec byl „dopaden“.

Facebooková stránka Devina Kellyho uvedla, že je ateista a že k jeho zájmům patří „občanská a sociální práva“ a „občanská práva“ a že také schvaluje místní politické kandidáty Demokratů v Texasu. Na jeho stránce byly rovněž vyobrazeny fotky vysoce výkonných zbraní.

Jeho Facebooková stránka byla bez vysvětlení necelou hodinu po střelbě odstraněna.

Snímek obrazovky s fotkou staženou z Facebookového profile Devina Kelleyho.

Očitý svědek řekl CBS New, že na silnici ke kostelu byla silná přítomnost policie s dodatkem, že těžce zranění lidé jsou z oblasti odváženi letecky.

Snímek obrazovky z uniklých chatováním mezi členy Antifa, kdy hrozí, že budou útočit na „bílé“ a konzervativní kostely.

Texaský guvernér Greg Abbott vystavil na Twitter krátce po té masové střelbě příspěvek se slovy: „Naše modlitby jsou s těmi, kterým bylo při tomto zlovolném činu ublíženo. Naše poděkování orgánům zákona, jak zareagovali. Více z DPS přijde už brzy.“

Prezident Donal Trump potvrdil, že o situaci ví, a že ji sleduje z Japonska.