Bývalý žurnalista, který pracoval pro švédský veřejný vysílač SVT, byl postřelen na Stockholmské předměstí Tensta, známém jako jedna z nejvíce neblaze proslulých no-go zón v této zemi. Tento 29letý muž byl postřelen těsně před 9 hodinou v neděli večer v migranty zamořeném předměstí švédské metropole. Našli ho venku na zemi a rychle odvezli do nemocnice, kde zjistili, že byl postřelen do nohy, neutrpěl však žádné život ohrožující zranění, hlásí Sveriges Radio.


Tento muž byl podle tohoto vysílače v dané oblasti velice dobře znám, neboť tam pracoval na projektech diverzity a demokracie. Redaktor SVT Geronimo Åkerlund  řekl, tato oběť zločinu pro jejich vysílač pracovala od roku 2016 až do jara 2017 v Rinkeby, jiné neblaze proslulé no-go zóně jako výzkumný pracovník.

„Nebyl to jen bývalý zaměstnanec, ale i kamarád,“ řekl Åkerlund. Když se ho ptali, zda si myslí, že ta střelba mohla mít něco společného s tím, že tento 29letý muž pracoval nebo byl zaměstnán u tohoto vysílače, tak řekl: „V tomto okamžiku nevidíme žádnou spojitost.“

Místní sociálně demokratický politik Mohamed Nuur řekl, že mu rostoucí míra násilí v této oblasti dělá starosti. „Toto ukazuje, že eskalovala na vyšší úroveň. V minulosti se mezi sebou stříleli jen zločinné kruhy,“ řekl Nuur.

„Včera se stal cílem muž, který toho pro tuto oblast hodně vykonal. Mohlo se to stát každému. To je důkaz, že je to už pr**li, promiňte mi ten výraz,“ dodal.

Tensta se během posledních let stala jednou z nejnásilnějších no-go zón Švédska. Videa tajně pořízená švédskými policisty ukazují, jak malou kontrolu mají nad touto oblastí úřady, kdy tam na policii útočí a místní na ně volají: „Tady to není vaše starost.“

Ty no-go zóny jsou rovněž zamořené násilnými bouřemi a podpalováním aut. Když např. letos v Rinkeby mladíci zapalovali hromadně auta a vylupovali obchody v reakci na zatčení místního muže u stanice metra, tak tento incident přilákal celosvětovou pozornost a komentoval ho i americký prezident Donald Trump, jako důsledek masové migrace do Švédska.

Chris Tomlison

Zdroj: breitbart.com