Bývalého gruzínského prezidenta a gubernátora Oděské oblasti Saakašviliho obvinili z vraždy gruzínského miliardáře Badriho Patarkacišviliho, praví se ve zprávě Generální prokuratury Gruzie.

Jeden z nejbohatších lidí v Gruzii byznysmen Badri Patarkacišvili, který přešel do opozice tehdejší moci v čele s bývalým prezidentem Michailem Saakašvilim, náhle zemřel 12. února 2008 ve své vile v okolí Londýna. Několik měsíců před smrtí se začal aktivně zabývat politikou, vyhlásil v Gruzii založení opoziční strany a kandidoval v prezidentských volbách.

Podle informací rezortu na základě soudního výnosu byli kvůli zneužití moci a přípravě vraždy za přitěžujících okolností zadrženi bývalí úředníci Ministerstva vnitra G. M., L. K. a R. Š.

Prokuratura oznámila, že příslušníci právních orgánů našli při prohlídce u dalšího obžalovaného v této kauze občana J. C. nahrávací přístroj se dvěma nahrávkami ze 4. a 5. února 2007, jejichž obsah svědčí o přípravě vraždy. Podle nahrávek se do toho pokoušel jeden z obžalovaných G. D. zapojit příslušníka Patarkacišviliho ochranky.

Rezort podotýká, že na jedné z nahrávek posuzují bývalí úředníci vytvoření příznivých podmínek pro likvidaci, sestavují seznamy lidí z jeho okolí, strážců a zkoumají jeho každodenní trasu. Projednávají také různé varianty vraždy, mj. otravu takovou látkou, aby smrt vypadala jako přirozená.

Zdroj: snews.com