Vážení čtenáři, přinášíme vám aktuální krátké zprávy z portálu Rusvesna. 1; ATO bude rozšířena na celé území Ukrajiny, říká politolog. Ukrajinská strana války má zájem na tom, aby se zrušilo konání voleb, ve kterých se očekává porážka. 2; Veverky nakažen vzteklinou atakují ukrajinský Těrnopol. V jednom z parků zavedli karanténu.


3; Torpédoborec amerického námořnictva se srazil s obchodní lodí u břehů Japonska. Je mnoho zraněných. Americké námořnictvo se obrátilo na pobřežní ochranu Japonska o pomoc.

4; Bitva generálů. V USA jmenovali hlavní soupeře v nové studené válce. Nová studená válka mezi Moskvou a Washingtonem skončí soupeřením dvou nejvlivnějších důstojníků své doby – armádního generála Valerije Gerasimova a poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost generála Herberta McMastera.

5; Ruský podnikatel pokazil Američanům pohled na Sochu Svobody. Ruský podnikatel Jevgenij Švidler zaclonil svou jachtou pohled na Sochu Svobody.

6; Ukrajina je zemí mizejícího obyvatelstva. Trend snižování počtu obyvatel dnes už prakticky není možné zvrátit.

7; Děsivé tornádo se vrhlo na USA. Bouře kácela stromy, strhávala střechy z domů a automobily ze silnic.

8; Konec Chalífátu. Pseudostátní útvar „Islámský stát“ se rozpadá, ale terorismus nikam nezmizí.

9; Boj proti ruštině: Přijde Bandera a nastolí pořádek. Jak rozumět poslancům Kyjevské nejvyšší rady, kteří předložili nový návrh zákona směřující proti ruskému jazyku?

10; Ukrajina na rozcestí. Co čeká Donbas po „zvláštní operaci“? Je vysoká pravděpodobnost, že ve Washingtonu Porošenko dostane instrukci, aby vypověděl Minské dohody.

11; Za uplynulý týden došlo k útoku na Želobok, k bojům u Doněcka a ke zvýšení aktivity gruzínských ostřelovačů. Zahynula jedna civilní obyvatelka, devět lidí bylo zraněno.

12; Stopa v Pravém sektoru, Co může říci podezřelý z vraždy bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova? SBU zadržela Jaroslava Tarasenka podezřelého z vraždy bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova.

13; Proč Putin nemůže být lhostejnější než my? Bojte se lhostejných, neboť právě v důsledku jejich mlčenlivého souhlasu se na Zemi dějí ta nejhorší zvěrstva.

14; Jatka v Deráa, Syrská armáda a ruské letectvo zlikvidovaly stovky ozbrojenců. Syrská armáda, Hizballáh a ruské letectvo uskutečnily rozsáhlou operaci na vyčištění okolí Deráa od teroristů Haját Tachrír aš-Šám.

15; Proč Donald Trump nepotřebuje Ukrajinu? Amerika je pro Trumpa daleko důležitější než nějaká Ukrajina.

16; Maďarsko: Jak byli zabíjeni komunisté. V říjnu a listopadu 1956 došlo v hlavním městě Maďarska k nefalšované fašistické vzpouře.

17; Merkelová vystoupila proti antiruským sankcím. Merkelová sdílí názor německého ministra zahraničí a rakouského kancléře, kteří odsoudili návrh nových amerických sankcí vůči Rusku.

18; Ukrajinská armáda třináctkrát ostřelovala pozice Luganské armády. Palba byla vedena z dělostřeleckých prostředků ráže 122 mm, z minometů ráží 120 a 82 mm, z bojových vozidel pěchoty, protivzdušných komplexů, granátometů a střelných zbraní.

19; Syrská armáda včera zavedla režim přerušení palby v místě nejprudších bojů na jihu Sýrie.

20; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Jasinovatou. Dvě obce – Kaštanovoje a Krasnyj Partizan – zůstaly bez elektřiny.

21; V Bílém domě požadují zahájení útoku na jihu Sýrie, Dva vysoce postavení představitelé Bílého domu trvají na rozšíření vojenských akcí v Sýrii, ale šéf Pentagonu je proti.

22; Byla obnovena výroba ruských okřídlených plavidel „Kometa“. Zájem o plavidla na odvodních křídlech vyjádřilo Řecko, které je dříve v SSSR kupovalo.

23; Rusové jdou! Ministerstvo obrany si podalo žádost o registraci značek „Rusové jdou!“, „V armádě lahodně“ a „Zdvořilí medvídci“.

24; Pošta Ruska se dostala na jednu z prvních pozic v žebříčku mezinárodních služeb. Pošta Ruska zaujala šesté místo ze 198 operátorů ve světovém žebříčku kvality služeb u mezinárodních poštovních zásilek.

25; Americké námořnictvo potvrdilo nezvěstnost sedmi lidí při srážce torpédoborce a obchodní lodi. V důsledku srážky byli vážně zraněni dva lidé včetně velitele lodi.

26; Trump vydělal v roce 2016 literární činnosti 7 milionů dolarů. V USA bylo zveřejněno finanční prohlášení hlavy státu Donalda Trumpa.

27; USA nikdy nezveřejní informace o katastrofě MH-17, říká Putin. Během rozhovoru se Oliver Stone zeptal Putina, myslí-li si, že americká rozvědka může disponovat informacemi o sestřelení Boeingu.

28; Maďaři vyhánějí ze země Sorosovy agenty. Premiér Viktor Orbán prohlásil, že Sorosova nevládní organizace je jedinou mafií v Maďarsku.

29; Putin: Amerika nikdy nedocení jadernou sílu Ruska. Podle názoru prezidenta Putina americké úřady nechápou rozsah jaderného potenciálu Ruska.

30; Porošenko zrušil zákon Savčenkové. Prezident Ukrajiny zrušil zákon nazývaný podle poslankyně Naděždy Savčenko.

31; Školy v Lotyšsku trestají za používání ruštiny. Několik lotyšských škol bylo vystaveno sankcím ze strany Centra pro státní jazyk po prověrce na absolventských plesech.

32; Pop Gapon je můj hrdina. Spisovatel a publicista Israel Šamir srovnává Alexeje Navalného a popa Gapona.

33; Iskandery zasáhly velitelská stanoviště cvičného nepřítele během cvičení na polygonu v Leningradské oblasti.

34; Kocour-jasnovidec předpověděl vítězství Ruska. Kocour Achill z Ermitáže zvolený za jasnovidce Poháru konfederací předpověděl výsledek zápasu Rusko – Nový Zéland. Ten skutečně skončil výsledkem 2:0 pro ruské národní mužstvo.

35; Americké námořnictvo informovalo o poškození svého torpédoborce po srážce s obchodní lodí. Předtím americké námořnictvo informovalo o evakuaci tří členů posádky včetně kapitána. Pokračuje pátrání po sedmi členech posádky torpédoborce.

36; Opilý voják ukrajinské armády vyvolal krvavou potyčku a postřílel čtyři své kolegy. Šest dalších je zraněno. V Národní policii opakovaně hlásí, že morálně-psychický stav kyjevských vojáků se trvale zhoršuje.

37; V Kongresu USA chtějí vytvořit centrum pro Karatelé z ATO se rozhodli podpořit Navalného. V Kyjevě ozbrojenci trestních batalionů a aktivisté uskutečnili shromáždění na podporu akcí ruské opozice.

38; Afghánský voják postřílel americké vojáky. Minimálně čtyři američtí vojáci zahynuli v důsledku útoku afghánského vojáka na základně v Afghánistánu.

39; Savčenková komentovala zrušení „svého“ zákona. Poslankyně poznamenala, že má v úmyslu pracovat na návrhu zákona na vybalancování systému spravedlnosti na Ukrajině.

40; Ruské letectvo odvrátilo protiútok průlom ozbrojenců do města Deyr az-Zaur a zlikvidovali dva polní velitele Islámského státu. Ministerstvo obrany Ruska oznámilo odražení pokusu ozbrojenců Islámského státu o proražení obrany obklíčené posádky ve městě Deyr az-Zaur.

41; Trump komentoval incident s torpédoborcem amerického námořnictva Fitzgerald, který se srazil s kontejnerovou lodí u břehů Japonska.

42; Vojenská prokuratura Ukrajiny zahájila trestní řízení ve věci prodeje uhlí z Donbasu. Oznámila to tisková tajemnice generálního prokurátora Ukrajina Larisa Sargan.

43; Na Ukrajině ozbrojení těžaři jantaru zaútočili na policisty. Jsou zranění. 17. června kolem 04:00 policisté zjistili případ nezákonné těžby jantaru a zabavili kopáčům dvě čerpadla.

44; Medveděv se rozhodl vytvořit v barentsově moři čtyři ostrovy. V Barentsově moři se objeví čtyři umělé ostrovy.

45; Rusko a Evropa musí být spolu. A Moskva je k tomu připravena. Prezident Ruska řekl, že podle názoru nedávno zemřelého německého kancléře Helmuta Kohla Evropa a Rusko musí být spolu.

46; NATO se od nás může mnohému naučit, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Západní aliance se musí připravit na nové výzvy a s Ukrajinou to bude snazší než bez ní, řekl Klimkin.

47; Luganská republika shromažďuje fakta o činnosti tajných služeb Ukrajiny a chystá se je předat OBSE. Luganská republika shromažďuje informace o protiprávních činech SBU vůči pracovníkům médií pracujících na východě Ukrajiny.

48; Bílý dům chce zachovat pružnost v otázce sankcí proti Rusku. Administrativa USA má v úmyslu spolupracovat s Kongresem na přijetí vhodných změn v návrhu zákona o nových sankcích.

49; V Donbasu byl zničen pomník „hrdinů ATO“. V Popasné byla povalena žulová deska se jmény okupantů.

50; Kdo z představitelů velkého byznysu financuje nový majdan na Ukrajině? V Kyjevě vládne neklid. Probíhají rozhovory, uzavírají se spojenectví. A přitom se nakupují zbraně a připravují se lidé.

51; Během přehlídky v Londýně ztratilo pět příslušníků gardy vědomí. Hlavní příčinou bezvědomí bylo horko.

52; Ukrajinská armáda zahájila včera večer palbu na Jasinovatou. Byla poškozena budova internátu. Nedlouho před ostřelováním byly na centrálním náměstí pozorovány drony ukrajinské armády.

53; Ukrajinská armáda ostřelovala Zolotoje, aby z toho mohla obvinit vojáky Luganské republiky. Na místo události přijeli jako první vojáci z 24. brigády v kuklách, kteří se pokoušeli zamést stopy v místě ostřelování.

54; Krym je ruské historické území, říká německý politik. Německá pravicová strana „Alternativa pro Německo na sjezdu v Karlsruhe odsoudila sankce proti Rusku.

55; Útok na město Rakká se začíná utápět v krvi. Bylo zabito mnoho spojenců USA, zraněné Američany evakuují vrtulníky. Bitva o syrské město Rakká začíná navzdory vítězným pokřikům velení americké koalice silně připomínat Mosul-2.

56; Kolem 40 plavidel a servisních lodí doplní ruské vojenské námořnictvo. Probíhá aktivní práce na vývoji a doplnění skupin strategických a mnohocílových jaderných podmořských křižníků.

57; K čemu může vést Trumpův Kubánský obrat? Další Trumpův krok ve směru rušení dříve uzavřených dohod a slibů předchozí administrativy.

58; Vyostření situace v Perském zálivu. Vojáci z člunu Saúdské Arábie stříleli na íránská plavidla. Pobřežní ochrana Saúdské Arábie zahájila palbu na íránské čluny v Perském zálivu. Jsou hlášeni mrtví.

59; Rapper Basta pořádal po návštěvě Krymu koncert v Kyjevě. Několik dní předtím ozbrojenci Pravého sektoru pohrozili, že zmaří jeho koncert v Oděse.

60; Piloti amerického letectva zahynuli kvůli závadě kyslíkového systému. Čtyři piloti zemřeli kvůli chybám v činnosti kyslíkového vybavení na stíhacích bombardérech F/A.18.
Loading...