Vzhledem k současné situaci ve světě, která vznikla kvůli novému koronaviru, zavádí Česko opatření na pražském Letišti Václava Havla. Konkrétně se jedná o to, že vyhradilo speciální brány pro přílety z Itálie, kde koronavirus zabil již sedm lidí. Obavy tak v dané zemi sílí. (Foto: Public domain pictures)

Itálie se loni stala druhou nejvytíženější zemi po Velké Británii, co se týče odbavených cestujících v Praze (více než 1,46 milionu). Jde tedy dlouhodobě o nejvyhledávanější destinaci.

V Lánech proběhlo jednání prezidenta a členů vlády. Probírali rozpočet EU, situaci na MPSV i koronavirus

Na místě tak bylo nové opatření. V gatech, které Praha nově na letišti zavedla, platí zvýšená hygienická opatření a cílený screening. Cílem personálu je si všimnout cestujících s příznaky respiračního onemocnění a následně je odkázat na lékařskou službu.

Navíc pro brány využíváné pro přílety z Itálie, platí už od víkendu přísnější hygienické postupy. Prostory se například častěji dezinfikují.

Informace o tomto opatření se objevilo na Twitteru zmiňovaného letiště.

​Uvádí se v něm, že pro přílety z Itálie jsou od dnešní půlnoci vyhrazeny dané gaty s cíleným screeningem a zvýšenými hygienickými opatřeními. „Podle našich informací jsme prvním letištěm na světě, které taková opatření na příletech z Itálie přijímá,“ stojí v příspěvku.

Podle informací má první letadlo z Itálie do Prahy přiletět v 11.00 hod, a to z Říma. Následně se bude jednat o dalších sedm letů, především z Milána.

Mluvčí pražského letiště Roman Pacvoň uvedl, že je letiště v souvislosti s šířením nákazy podle pondělních informací v úzkém kontaktu se zdravotnickými a hygienickými úřady a postupuje podle jejich pokynů.