Dana White neříká svým bojovníkům, co mají nebo nemají říkat, a ukazuje se, že stejné pravidlo uplatňuje i na sebe. (Foto: Rumble)

Během vystoupení v podcastu komika Thea Vona generální ředitel UFC prozradil, že se ho jeden z hlavních sponzorů UFC pokusil cenzurovat poté, co zveřejnil videopříspěvek podporující bývalého prezidenta Donalda Trumpa. White samozřejmě Trumpa již mnoho let označuje za svého přítele a před jeho zvolením v roce 2016 dokonce promluvil jeho jménem na republikánském národním sjezdu.

„Na svých osobních sociálních sítích jsem zveřejnil video na podporu Trumpa,“ řekl White. „Jeden z našich velkých sponzorů mi zavolal a řekl: ‚Sundej to‘. Víte, co jsem odpověděl? Jdi se vycpat.

„Vy si volte, koho chcete, a já budu volit, koho chci. Takhle to funguje. Je mi úplně jedno, koho volíš ty. Mně do toho nic není. Jdi do pr***e. Nikdy mi nevolej a neříkej mi, koho mám volit.“

Zatímco Trump se v tomto konkrétním souboji ocitl v centru pozornosti, White tvrdí, že totéž platí pro všechny sponzory, kteří spolupracují s UFC a obsahem, který propagace produkuje.

Díky úspěchu UFC a tomu, že společnost čtvrtletí za čtvrtletím stále produkuje rekordní příjmy, nemluvě o vzkvétajících vztazích se sponzory, si nyní White může vybírat, s kým chce spolupracovat.

„Jsem teď ve fázi svého života a kariéry, kdy chci být s lidmi, se kterými jsem zajedno,“ vysvětlil White. „Není to jen o penězích. Je to o penězích, protože jde o sponzorskou smlouvu, ale není to jen [o penězích]. Nevezmu větší nabídku, pokud to není něco, s čím jsem zajedno a čemu stoprocentně nevěřím.“

„Když s někým uzavíráte sponzorskou smlouvu, musíte se důkladně podívat, kdo je to a kdo řídí společnost, kdo dělá rozhodnutí a zda jste s ním zajedno.“

White se rovněž ohradil proti pokračující kritice ohledně uzavření víceleté sponzorské smlouvy UFC se společností Bud Light počínaje rokem 2024.

V uplynulém roce se Bud Light ocitl v centru pozornosti poté, co se tato pivní společnost zapojila do propagace na sociálních sítích s transgenderovým influencerem Dylanem Mulvaneym. V reakci na to se konzervativci – zejména komentátoři a celebrity – pokusili značku zrušit požadavkem na bojkot, což způsobilo, že prodeje Bud Light v důsledku toho prudce klesly.

Bud Light čelil další kritice také poté, co nepodpořil Mulvaneyovou poté, co byla kvůli účasti v kampani na sociálních sítích vystavena obtěžování a transfobii.

White se jako vždy vzdorovitě ohradil proti všem, kdo se pokoušejí útočit na UFC kvůli spolupráci s Bud Light, zejména pokud se v centru jejich pozornosti ocitají pouze problémy spojené s kampaní s Mulvaneyovou na sociálních sítích.

„Je to jako celá ta dohoda s Bud Light. Lidi teď mluví o s, o výprodeji a tak,“ řekl White. „Věřte mi, že jsem nejdál*** od zaprodance. Bud Light je pro mě správný krok. Jsou přesně tím, s kým teď chci být, a co se týče základních hodnot, velmi se shodujeme.

„Zaměstnávají pětašedesát tisíc Američanů. To by mělo stačit. Zaměstnávají 65 tisíc Američanů. Proč bys chtěl do této značky vrazit kulku kvůli jedné f* věci? Co kdybyste se vrátili a podívali se na všechny ty dobré věci, které udělali, a na to, kde skutečně stojí a v co věří. Starají se o veterány. Starají se o rodiny veteránů a rodiny prvních zásahových jednotek, které padly. Ten seznam prostě pokračuje dál a dál. Téměř miliarda dolarů ročně s americkými zemědělci. Už jen to je důvod, proč byste měli pít f* Bud Light. Dívám se hlouběji než jen f, „Aha, oni udělali tuhle f plechovku s kdekým“. To mě nezajímá. Právě teď dávají najevo, že jdou se mnou a chtějí se mnou být zajedno.“

White slibuje, že je hrdý na partnerství, které UFC buduje s Bud Light, a pokud s tím má někdo problém, dostane stejný vzkaz jako sponzor, který mu řekl, aby stáhl svůj příspěvek o Trumpovi ze sociálních sítí.

„Ti z vás, kteří jsou hardcore, někteří z vás jsou v tomhle s* fanatičtí,“ řekl White. „Vy si myslíte, že všichni hledáte omluvu. Já se vám kur** omlouvat nebudu.“

Zdroj: mmafighting.com