Transgenderová bojovnice MMA Alana McLaughlinová tvrdí, že se po svém prvním profesionálním vítězství stala terčem nenávistných vzkazů na internetu, které ji nazývají podvodnicí. (Foto: Telegram)

McLaughlinová byla při narození přiřazena k mužskému pohlaví, ale již v roce 2016 podstoupila chirurgickou transformaci.

Bývalá příslušnice speciálních jednotek americké armády sloužila šest let a byla vyznamenána osmi medailemi za zásluhy.

Minulý víkend vyhrála svůj debutový zápas v MMA, když ve druhém kole úspěšně uškrtila Celine Provostovou.

McLaughlinová se stala teprve druhou otevřeně transgenderovou ženou, která bojuje v MMA, po Fallon Foxové, která od svého vítězství nad Tamikkou Brentsovou v roce 2014 nebojovala.

Mnozí zpochybňovali myšlenku, že by trans žena bojovala s jinými ženami, a tvrdili, že trans bojovnice by měla jasnou fyzickou výhodu.

Piers Morgan také napsal sloupek, v němž soucítí se situací McLaughlinové a s nepřízní osudu, kterou byla nucena překonat, ale zdůraznil, že je proti tomu, aby jí bylo umožněno soutěžit proti jiným závodnicím.

Americká bojovnice však nyní svým kritikům vrátila úder a obhajovala své právo soutěžit. Tvrdila, že cynici musí respektovat Provosta a že její nenávistníci jen posilují její „blokovací ruku“.

Zdroj: givemesport.com