Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaBuďme obezřetní. Další USA-NATO válka v Libyi je na spadnutí díky ropě

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Buďme obezřetní. Další USA-NATO válka v Libyi je na spadnutí díky ropě

V roce 2011 NATO pod vedením USA rozvrátilo nejrozvinutější zemi Afriky. Libye pak zůstala ohniskem násilností a chaosu a teď ji ohrožuje ISIS.

Washington pomohl ISIS zařídit si předmostí v Sirtě jako v odrazovém můstku k rozšíření do dalších oblastí – jelikož je to konstruováno kvůli libyjské ropě, tak je možná jen otázkou času, než se nad nimi zmocní kontroly, aniž by vzniklo nějaké úsilí je zastavit. Sirta je bránou k několika významným ropným polím a rafinériím dále na východ.

Bojovníci ISIS na ně útočili, než některá zabrali. Jejich propaganda tvrdí: „Sirta nebude ničím menším než Raqqou,“ tj. samozvaným hlavním městem Sýrie.

V polovině prosince se jejich rivalové v Tobruku a Tripoli dohodli na zformování jednotné vlády i přesto, že četné kmenové skupiny toto uspořádání činí přinejlepším dost vratkým.

Přestože libyjští činitelé odmítají USA vedenou bombardovací kampaň anebo pozemní operaci, tak zprávy poukazují na plán k vyslání asi 1 000 britských speciálních sil pod záminkou boje proti ISIS, k nimž se přidají další tisíce amerických, francouzských a italských vojáků bojových jednotek.

V pondělí měl britský Daily Mirror titulek, „(speciální síly) SAS zahájily ofenzivu koalice k zastavení úchvatů ropy v Libyi Islamistickým státem,“ kde se uvádí:

„(Záminkou) je zastavit postup 5 000 extremistů (ISIS), kteří zabrali více než tucet významných ropných polí, čímž se finančně napakovali na válku,“ se záměrem zmocnit se „hodnotné libyjské ropné rafinerie v Marsa al Brega, „tj. největší v Severní Africe, ležící mezi Sirtou a Bengházím, což když se povede, jim poskytne kontrolu nad skoro veškerou libyjskou ropou.

USA vedené síly NATO mají v úmyslu v Libyi operovat ilegálně – bez autorizace vlády nebo Radou bezpečnosti.

Bombardovací kampaň je nejspíš na spadnutí, zúčastní se jí válečné letouny pod vedením USA a vytvoří ještě větší násilí a nepokoje, než už tam jsou – když ISIS spíš podpoří, než aby s ní bojovali, aby tak replikovali to, co se už děje v Sýrii a Iráku, když budou rozbíjet infrastruktury a vládní objekty a fungovat jako letectvo této teroristické skupiny, přičemž by tato kampaň měla začít během týdnů nebo i dříve.

Vedoucí britský vojenský zdroj Mirroru lhal, když říkal:

„Tato koalice poskytne širokou škálu zdrojů od průzkumu po úderné operace proti Islamistickému státu, který v Libyi dosáhl značných úspěchů.“

„Máme v poli pokročilé síly, které vyhodnotí situaci a identifikují, zda je třeba provést útok, a zda znamenají hrozbu našim silám.“

NATO pod vedením USA Libyi rozvrátilo a zničilo už v roce 2011 – a ta se má zase stát krvavým bojištěm, když ISIS bude použito k plnění imperiálních cílů Washingtonu.

Nekonečné útrapy dlouho už strádajících Libyjců tedy pokračují.

Závěrečná poznámka

Ruský ministr zahraničí na Nový rok Washington obvinil z vedení falešné války proti ISIS – s „imitováním boje proti ní.“

Náměstek ministra zahraničí Oleg Syromolotov řekl, že syrská letecká kampaň Američanů „si za déle než rok nevšimla ani konvojů ropných cisteren s pašovanou ropou, z níž ty teroristické síly žijí.“

„Budí to dojem, že USA vedená koalice je rukojmím svého politického přístupu a boj proti ISIS spíše imituje.“

„Akce USA vedené koalice proti ISIL v Sýrii jsou z principu nelegitimní. Otevřeně se porušuje suverenita státu, když ani Rada bezpečnosti OSN ani činitelé Damašku koaličním silám povolení bombardovat Sýrii nedali.“

Washington místo aby s těmi zkázonosnými teroristickými skupinami ISIS a dalšími bojoval, tak jim otevřeně pomáhá – a ten samý systém se teď plánuje pro Libyi.

Stephen Lendman

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: strategic-culture.org

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+96 # Marek 2016-01-05 22:18
Váleční štváči nepřestanou štvát.
+14 # Aias 2016-01-05 22:41
presne, čo ich nenechajú na pokoji, veď aj ISIS potrebuje z niečoho žiť
+4 # Piovarči 2016-01-07 02:57
ISIS nech teda žije s tvojho podel sa s ními.....
+87 # Ježek 2016-01-05 22:55
Ropná pole v Lybii jsou v moci islamistů už od vraždy Kadafiho a je úplně jedno jak se tyto zločinecké gangy nazývají, jestli IS nebo jinak. Chaos, který NATO vnutilo Lybii se obrací proti původcům, kteří ztrácejí kontrolu nad těžbou ropy v oblasti, což je rmoutí a z hlubokého zármutku tam zaútočí znovu a znovu ničeho nedosáhnou. Blbci ve Washingtonu nepochopili, že dlouhodobě kšeftovat se dá jen se stabilním režimem a ne z deseti tlupami banditů v turbanech, kteří se navíc vraždí mezi sebou.
Pikatní na tom je to, že se tam tentokrát serou i Taliáni. Jako by jim nestačil výprask, který tam inkasovali za války. Teď budou mít trochu ztížené podmínky, protože dnes se v Lybii zajatci neberou.
+33 # jan lavicka 2016-01-06 07:47
nazývají se US Army:
1.bp.blogspot.com/.../...
+13 # Vladimír57 2016-01-06 14:18
Taliáni už v Libyi smradili v roce 2011.
+52 # Pavel Bystroň 2016-01-06 05:44
Začíná vyplouvat na povrch svinstvo o řádění uprchlíků v Kolíně nad Rýnem na Nový rok. Zatímco Makrela blekotala v televizi slova díků všem neziskovkám za pomoc uprchlíkům, Arabové před nádražím okrádali a znásilňovali. Policie celou věc sledovala z povzdálí a Němci jsou rozzuření, nechápou, proč nezasáhla. Nejhůře je na tom znásilněná dívka s rozbitou hlavou, kterou hlídá policie v nemocnici, aby jí nemohly nafotit média. Nemám chuť popisovat, jak Arabové provádí znásilnění, to si kdyžtak přečtěte potom pod videem. Je mi z toho na blití. Kam tohle až dojde? Video s českými titulky: aeronet.cz/news/video-uprchlici-v-koline-nad-rynem-okradali-a-znasilnovali-na-silvestra-stovky-nemcu-policie-a-urady-to-tajily-pet-dnu-aby-neutrpel-novorocni-projev-angely-merkel/
+31 # Adolf 2016-01-06 07:56
Ahoj vsici ve spolek. Ja sem tu novej. Dostal jsem masinu od kluka k vanocum a tak koukam co se tu kde vrni. Ja co vim, tak stale je neco na spadnuti. HUSA i NACO je stejne jedno a to same.Na svete jsou ted jen tri nebezpecne zdroje valky. A to USA proti Rusku no a ta treti je ma stara. Ta vyvadi kdyz si prihnu to 3. svetova je proti tomu prochazka tou no ruzovou zahradou. vsechno okolo jsou jen provokace lzi a manipulace. A ze HUSA chce klofnout medveda, to vime asi vsici. Jen nekdo to stale nechce prijmout jako fakt. No a pak jsou tu taci vlastizradci. No a tak nam nastava otazka jako ma ja se svoju staru. Kdyz vecer prijdu s hospody Byt ci blit.Von nam ten Sobotka ma hezke uklidnujici jmeno,ze? Protoze vsici se tesi na nedelu. Ale tenhle Sobotka nam prinese jen zabijacku a to s vlastnich rad. No ale konfliktu se stejne nevyhneme. To mate tak jako ja s chalupou. Mam tam takove kaminka. No a kdyz se ucpe ten kourovod jo? Takmam dve moznosti. Bud pockam a mozna to bouchne nebo se driv udusim. A nebo proste vylezu na strechu a komin procistim. Jo ale to se musim oblect pak vylezt na strechu a ten komin protahbnout stetkou. Nakonec po sobe uklidit. No ale proc to pisu. Protoze si kazdy musi uvedomit ze ma take dvevbmoznosti. Bud budebcekat na vlastni zkazu. Nebo se proste sebere a oblekne a pujde vycistit ten komin ale nasledne i uklidit. Lidicky a ted se priznejme. Kdo uklizel po te slavne ruzove revoluci? No nikdo a podle toho to tu te dtake vypada.
+15 # Adolf 2016-01-06 07:59
Tak koukam ze pisu uplne blbe. To je tim ze klavesnice je na ty moje burtiky nejaka malinka. Coz inteligent si to prebere a trouba se ozve.
+18 # kpt.fischkopf 2016-01-06 10:54
Tady čtu z těch hecknutých emailů že ten Kocáb to tady režíruje, a chtěl by tu romského prezidenta.
white-media.info/.../...
www.white-media.info/hax.html
+7 # diamond 2016-01-07 10:51
Kocáb je profláknutej až do stratosféry, nejen na půdu. Se svojí bejvalkou prý byl na nějakém seznamu FBI ohledně kšeftování s drogama a jiné bohulibé činnosti. Povídalo se to o nich snad ještě před revolucí - nesměli do USA. A najednou je z Míši politický aktivista, fórista, poslanec, kterému se dělá čáka za to, že měl "zařídit" odsun S.A. (což nebylo nic jiného, než způsob jak ho nacpat do podvědomí národa nejen jako obyčejného muzikanta), angažuje se nešťastně ve vytunelovaném Trendu, což ho odstraní na nějakou dobu z očí veřejnosti. Po nějaké době se vrací jako notorický havloid a velice se angažuje v tzv. lidských právech a humanismu napřed v zahraničí (Tibet) a potom i u nás (Chánov, Janov, Šluknov, Nový Bor..). Jeho "tvorba" vrcholí v tuto dobu v souvislosti s islámskými uprchlíky. Pochopitelně se v souvislosti s jeho angažováním musí člověku vybavit rčení o tom, že na každém šprochu je pravdy trochu a že dřívější zprávy o jeho vztazích s americkými úřady se přeci jen zakládají na pravdě - my tě necháme být a ty nám za to budeš k ruce (proti vlastní zemi, národu, kdykoliv, pro cokoliv budeme zrovna potřebovat - i za cenu sebezničení a ztráty úcty a respektu). Zajímalo by mne, proč se jako magoři chovají další exponenti této doby: Bursík, stařičký feudál, Kalousek, Šabatka, Uhl.. U některých je to jasné: mají přiklepnuty restituce, jiní budou mít zahlazeny vroubky u mocných, disidenti musí vracet vložené peníze. Ovšem u některých mi to hlava nebere, takže jde nejspíš o projevy osobních ambicí, feminismu, někdy jen pouhé lokajství.
+42 # otto gunar 2016-01-06 09:40
Kdyby byl medved k sezrani, uz dnes by plapolala v Moskvje americka [...]ena krvava vlajka, ale opakuji se, jsou to jenom americke mokre sny.
Rusku mame za co vdecit, ale Americe nastesti neni za co, chce to jenom pozorne studovat historii, ale tu nepokroucenou, i kdyz pravda nekdy i boli, ale je vzdy stokrat cistejsi jako cokoliv ze zeme sracek a zla, z Ameriky.
+35 # aha 2016-01-06 10:00
- no - pre adolfa - skús sa najprv zorientovať - paul johnson - Dějiny amerického národa - mám to v češtine, to len preto hovorím, že tu na Slovensku sa dá k českej knihe dostať, opačne nie, no k veci - je to cca 800 stránková kniha, čítal som ju dvakrát, najprv aby som vedel čo chcel týmto dielom autor povedať, a potom som si sadol a jeho argumenty, poznatky, výmysly a podvodné prirovnania skonfrontoval s inými autormi - konštatujem že vcelku sa mu podarilo ukázať svetu ako sa USA vytvorili a ako hneď začali seba považovať za jedinečných, je to tým, že čím dlhšie boli odtrhnutí od svojich koreňov, nemali spätnú väzbu na domovinu a nikto, opakujem nikto im nemohol v ničom zabrániť, lebo ak chcel - zomrel. Tak je to v kocke, generácia ktorá vzišla po prvých osadníkoch brala všetko, dokonca dostávala za lacný peniaz, koncovka je dnes jasná - keďže zdroje sa v USA minuli, parcelujú celý svet - nič viac a nič menej ... Bohom vyvolená spodina sveta, nič viac a nič menej - všetci ich prezidenti všetci vysokopostavení politici bola a je háveď nahrubšieho zrna, patetické reči o slobode a krajine kde dnes je už včera - hlúposť, pozrite sa z okna, a uvidíte americký sen - američana
+20 # Antonin Körber 2016-01-06 11:50
Jedině přírodní katastrofy v USA jsou nadějí pro celý svět,snad příroda pomůže proti těm evropským oligarchistický m kolaborantským vykrákaným bezmozkům...... .....
+21 # David 2016-01-06 12:22
Dne 6.2.2016 Se budou konat protesty proti islamizaci a Evropské Unii napříč celou Evropou, Prahy nevyjímaje! Šiřte to dál, pozvěte své známé a přijďte!
www.youtube.com/.../

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás