Mariam Al-Sochelová z Kuvajtu vynalezla způsob léčby homosexuality založený na tradiční islámské medicíně. Oznámila to na místním televizním kanálu Scope TV.

Zpráva byla přeložena do angličtiny a zveřejněna Institutem MEMRI pro mediální výzkum na Blízkém východě.

Léčba, kterou nabízí lékařka Al-Sochel, zahrnuje specifickou dietu, modlitby a speciální rektální čípky. Svíčky jsou navrženy tak, aby zničily „análního červa“, který se živí semenem a podle ženy způsobuje homosexualitu.

Takový červ se údajně usadí uvnitř představitelů „třetího pohlaví“ (jak Al-Sochel nazývá homosexuály, lesbičky označuje za „čtvrté pohlaví“) a způsobuje, že mají sexuální touhu po mužích.

Dieta doporučená Al-Sohelovou by měla pacientovi vrátit mužnost. Zahrnuje rostlinné produkty, které rostou v zemi – řepu, ředkvičky, brambory a mrkev, které údajně pomáhají muži cítit se stabilně. Celý program je podle autorky založen na islámské medicíně a využívá moderní vědecké metody.

V pořadu Mariam Al-Sochelová uvedla, že se stala doktorkou v oblasti „sex managementu“, homosexuality a výzkumu sexuálního obtěžování na Mezinárodní unii univerzit v Turecku (IUU).