Joseph Gatt, který se objevil v několika epizodách seriálu Hra o trůny, byl podle losangeleské policie zatčen pro podezření z online sexuální komunikace s nezletilou osobou. (Foto: Wikimedia)

Gatt, který v seriálu HBO hrál Thenna Warga, byl 6. dubna brzy ráno zatčen detektivy z oddělení pro mladistvé losangeleské policie, pracovní skupiny pro internetovou kriminalitu páchanou na dětech (ICAC), uvádí se v tiskové zprávě losangeleské policie zveřejněné v úterý na jejích internetových stránkách.

Gattovi byl doručen příkaz k domovní prohlídce poté, co pracovní skupina ICAC obdržela tip, že se herec údajně zapojil do „online sexuálně explicitní komunikace s nezletilou osobou přes hranice státu“, uvádí se ve zprávě.

Herec byl poté detektivy zatčen ve svém domě v Los Angeles kvůli nevyřízenému zatykači za styk s nezletilou osobou za účelem sexuálního deliktu. Podle TMZ byl Gatt ještě téhož dne propuštěn na kauci 5 000 dolarů.

USA TODAY se obrátila na Gattovy zástupce s žádostí o komentář.

Po svém zatčení 6. dubna se Gatt ve středu na Instagramu vyjádřil k „naprosto děsivým a zcela nepravdivým obviněním, která proti němu byla nedávno vznesena“, a označil je za „stoprocentně špatná a bezohledná“.

„Potvrdil jsem chyby a zavádějící informace v dnešní tiskové zprávě,“ napsal Gatt. „Plně spolupracuji s policií a losangeleskou policií, abychom tomu přišli na kloub. Těším se na očištění svého dobrého jména.“

Dodal: „Děkuji všem svým přátelům a příznivcům, kteří vědí, že to není pravda, a chápou, že z právních důvodů se nemohu dále vyjadřovat na sociálních sítích.“

Mimo seriál Hra o trůny se Gatt objevil v seriálech jako „Chuck“, „Teen Wolf“ a „NCIS: New Orleans“ a také ve filmech jako „Thor“ a hrané adaptaci „Dumbo“ z roku 2019.

Zdroj: usatoday.com