Společnost Walt Disney Co. jmenovala Kristinu Schakeovou svou novou hlavní mluvčí. Politická pracovnice, která pracovala jako asistentka v Obamově Bílém domě a v roce 2016 opět jako zástupkyně ředitele komunikace v kampani Hillary Clintonové, nastoupí okamžitě.

Jmenování přichází poté, co prezident Joe Biden Schakeovou loni pověřil vedením kampaně proti koronaviru na ministerstvu zdravotnictví a sociálních služeb, kde působila jako poradkyně tajemníka pro strategickou komunikaci. Z úřadu odešla na konci roku 2021.

Schakeová rovněž spoluzaložila Americkou nadaci pro rovná práva, která napadla státní zákaz manželství osob stejného pohlaví a která byla nakonec zrušena rozhodnutím Nejvyššího soudu v roce 2013.

Post Schakeové ve společnosti Disney následuje po několika týdnech skandálu, který tuto společnost provází poté, co se její generální ředitel Bob Chapek zavázal, že pomůže dosáhnout zrušení floridského zákona o rodičovských právech ve vzdělávání, jak uvedl server Breitbart News.

Chapek uvedl, že Disney bude přispívat penězi také na snahy o zamítnutí podobných zákonů v jiných státech, zatímco společnost hodlá „pozastavit“ politické dary na Floridě z úcty k vlastní „komunitě LGBTQ+“.

Zdroj: breitbart.com