Bývalý velitel české vojenské zpravodajské služby Andor Šándor na svých sociálních sítích prohlásil, že USA udělaly chybu, když zavraždily íránského generála Kásima Sulejmáního. Destabilizace regionu prý bude nadále pokračovat. (Foto: Facebook)

„Když dal Napoleon zabít vévodu d´Enghiena za zradu, kdosi prohlásil: "Bylo to horší než zločin, byla to chyba." Obávám se, že stejné chyby se dopustil (Donald – red.) Trump, když nechal zabít íránského generála Sulejmáního,“ myslí si bezpečnostní expert.

Podle jeho názoru byl Kásim Sulejmání důležitější osobnost než například Usáma bin Ládin a v íránském bezpečnostně politickém prostředí měl odpovědnost za velkou část Blízkého východu. Írán na takovou akci údajně nemůže neodpovědět.

„Jde o podstatně větší a významnější figuru než byl Bin Ládin či Bagdádí, který měl velmi blízko k duchovnímu vůdci Chameneiímu a měl "pod palcem" velkou část Blízkého východu ovládaného Teheránem, který si nemůže dovolit nic neudělat jako odvetu,“ napsal na svém Facebooku.

„Destabilizace regionu dále pokračuje,“ uzavřel bývalý velitel vojenské zpravodajské služby Andor Šándor svůj příspěvek.