Více než 500 zaměstnanců nemocnice NorthShore University HealthSystem v Chicagu, kteří byli propuštěni poté, co odmítli očkování Covid na základě náboženských námitek, získalo odškodnění ve výši 10,3 milionu dolarů. (Foto: Flickr)

Skupina Liberty Counsel, která případ řešila, v pátek oznámila, že zajistila vyrovnání proti NorthShore pro „zaměstnance, kteří se stali oběťmi diskriminace a kteří byli potrestáni za své náboženské přesvědčení proti injekci spojené s potracenými buňkami plodu“.

Společnost NorthShore údajně během pandemie zavedla politiku „zákazu náboženských opatření“, v jejímž rámci „nezákonně zamítla stovky žádostí o náboženskou výjimku z očkování COVID-19“.

V souladu s urovnáním musí společnost NorthShore revidovat své zásady a povolit náboženské výjimky.

„Žádné pracovní místo v jakémkoli zařízení NorthShore nebude považováno za zakázané pro neočkované zaměstnance se schválenou náboženskou výjimkou,“ napsala Liberty Counsel v tiskové zprávě.

Pracovníci, kteří podali žádost o náboženskou výjimku a byli propuštěni, nebo dali výpověď, dostanou každý zhruba 25 000 dolarů, zatímco pracovníci, kteří podlehli nátlaku a přijali očkování „proti svému náboženskému přesvědčení, aby si udrželi práci“, dostanou každý 3000 dolarů.

Společnost NorthShore je navíc povinna znovu přijmout pracovníky, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí vakcíny z náboženských důvodů, „pokud o to požádají do 90 dnů od konečného schválení vyrovnání soudem, a bude jim zachována jejich předchozí úroveň služebního postupu“.

Předseda a zakladatel Liberty Counsel Mat Staver prohlásil, že toto „první vyrovnání svého druhu“ je vítězstvím náboženské svobody a americké ústavy.

„Toto urovnání by mělo být varovným signálem pro každého zaměstnavatele, který nevyhověl zaměstnancům, kteří se z náboženských důvodů stavěli proti injekcím COVID, nebo je od nich osvobodil,“ řekl Staver.

„Nechť je tento případ varováním pro zaměstnavatele, kteří porušili hlavu VII. Je obzvláště významné a potěšující, že toto první celoplošné urovnání sporu o COVID chrání zdravotnické pracovníky. Zdravotničtí pracovníci jsou hrdinové, kteří denně obětují své životy, aby chránili a léčili své pacienty. V současné době jsou potřební více než kdy jindy.“

Otázka použití linií potracených fetálních buněk k vývoji vakcín Covid byla rovněž prezentována v žalobě proti Bidenově administrativě, kterou loni v listopadu podalo více než 30 příslušníků amerického námořnictva, kteří rovněž tvrdili, že jejich náboženské námitky byly protiústavně zamítnuty.

V tomto případě žalující strana v žalobě tvrdila:

„Žalobci jsou přesvědčeni, že přijetí vakcíny Covid-19, která byla testována, vyvinuta nebo vyrobena s použitím buněčných linií potracených plodů, by je nutilo porušit jejich upřímně zastávané náboženské přesvědčení tím, že by je přimělo k účasti na potratovém podniku, který považují za nemorální a vysoce urážející Boha.“

Zdroj: infowars.com