Úřady v Texasu vyšetřují záhadnou smrt šesti kusů dobytka, které byly nalezeny s jazyky „zcela odstraněnými“ přesnými „čistými řezy“. (Foto: Flickr)

Rančerové v okrese Madison, asi 100 mil jihovýchodně od Waca, našli na svém ranči zohavené pozůstatky šestileté krávy křížence dlouhého rohu ležící na boku.

Úřad šerifa okresu Madison uvedl: „Rovným, čistým řezem byla se zjevnou přesností odstraněna kůže kolem tlamy krávy na jedné straně, přičemž maso pod odstraněnou kůží zůstalo nedotčeno. Jazyk byl rovněž kompletně odstraněn z těla, aniž by došlo k rozlití krve.“

„Bylo zjištěno, že nebyly zjištěny žádné známky zápasu a tráva kolem krávy byla neporušená,“ uvedli vyšetřovatelé z úřadu šerifa.

Vyšetřovatelé dodali: „V oblasti nebyly zaznamenány žádné stopy ani stopy pneumatik.“

Rančerové také nahlásili pět podobných případů, které se týkaly čtyř dospělých krav a jednoho ročního mláděte v okresech Brazos a Robertson.

Přesná příčina smrti šesti hospodářských zvířat není známa; každé z nich bylo nalezeno stejným způsobem, s „obličejem rozříznutým podél linie čelisti a odstraněným jazykem“ v „rovném, čistém řezu, se zjevnou přesností“, uvedl úřad šerifa.

Jeden z komentátorů k příspěvku na Facebooku napsal: „Tohle je prostě na dristraxt z toho, jak vysoká je inflace.“

Nález dobytčete připomíná dějovou linii z jedné z epizod seriálu „Akta X“.

Zdroj: nytimes.com