Na sociálních médiích se rozpoutalo pozdvižení, když prominentní americká herečka obvinila slavného miliardáře George Sorose z toho, že je nacista.

Americká sitcomová hvězda a herečka Roseanne Barrová vyvolala intenzivní diskusi na Twitteru tvrzením, že miliardář a investor George Soros byl údajně nacista, který ukradl majetky Židů zavražděných během holocaustu.

V jedné ze zpráv na Twitteru řekla o Georgovi Sorosovi, že je nacista, který se odvrátil od svých dvou kolegů Židů, kteří byli zavražděni v německých koncentračních táborech, a ukradl jim jejich bohatství.

Také tvrdila, že Soros usiluje o svržení americké „ústavní republiky svým kupováním/podporou" vybraných kandidátů okresních právních zástupců.
Podle The Independent mluvčí Sorose popsal tato tvrzení jako „urážlivá" a nazval je „urážkou pana Sorose a jeho rodiny".

„[Pan Soros] nikdy nespolupracoval s nacisty, nepomáhal jim k tomu, aby obkličovali lidi, nezkonfiskoval ničí majetek. Takové urážky jsou urážlivé vůči obětem holocaustu a všem Židům a každému, kdo ctí pravdu," řekl mluvčí Sorose.

Většina uživatelů sociálních sítí zjevně nebyla ochotna přijmout Sorosovo vysvětlení a trvali na tom, a že souhlasí s tím, že je nacista a obvinili ho z toho, že profitoval z obětí holocaustu.