Co byste však řekli na to, kdybyste si mohli koupit vesnici ve Španělsku? Není to nemožné. Španělsko se takovýmto neobvyklým způsobem snaží získat finance.

Na Zemi nás neustále přibývá a jak populace roste, roste i poptávka po místech na bydlení. Ceny nemovitostí proto stoupají každým rokem a paradoxně si vlastní domov může dovolit stále méně lidí, aniž by se zatížily obrovskou hypotékou.

Neplatí to však všude, některé země potřebují nastartovat svou ekonomiku, domovy proto prodávají za ceny, které jsou pro mnohé snem.

Například takové Španělsko je plné kamenných domů, které stojí nedotčené desítky let. Pokud by vám nestačil jeden dům, můžete si koupit rovnou celou vesničku, přičemž ceny začínají již na 90 tisíci eurech.

Samozřejmě, není to zcela tak jednoduché, ale do práce se už pustili realitní agentury.

Najít někoho, kdo by mohl na prodej přistoupit je někdy hotovým zázrakem, některé domy jsou totiž opuštěné desítky let. Kromě toho, na některých místech není opuštěných jen pár domů ale celé vesnice, které se přeměnily na města duchů.

Proč jsou vlastně tato místa opuštěná? Může za to rozvoj a modernizace měst, lidem už po čase život na vesnici nestačil a přestěhovali se do větších měst, které představovaly více příležitostí.

Mladí lidé toužili po kariérách, chtěli mít po ruce dobré školy, nákupní centra a lepší pracovní příležitosti, zatímco starší generace na to měla odlišný názor.

Trend stěhování do velkých měst nyní španělská vláda usiluje zvrátit. Slibuje například daňové úlevy pro ty, kteří se přestěhují na venkov, kromě toho plánuje vybudovat školy, nemocnice a zajistit přístup k internetu i v odlehlých částech.

Je však jasné, že změna neproběhne ze dne na den a města jako Barcelona či Madrid budou přeplněné ještě desítky let. Je tedy otázkou, jaký osud malé vesničky postihne. Komu však vyhovuje klidnější a jednodušší způsob života, neměl by dlouho váhat.

Zdroj:  thevintagenews.com