YouTube v úterý v tichosti zařadil R. Kellyho na černou listinu, jen několik dní poté, co zpěvák slíbil, že v rámci dohody s prokuraturou odhalí hollywoodský pedofilní gang. (Foto: Shutterstock)

Společnost vlastněná Googlem zobrazila uživatelům, kteří se pokoušeli sledovat aktuální informace o R. Kellym, chybovou zprávu.

„Tento účet byl ukončen z důvodu porušení podmínek služby YouTube,“ uvádí se ve zprávě zobrazené při pokusu o přístup k obsahu zveřejněnému R. Kellym.

Podle mluvčího YouTube mohou být videa nebo kanály odstraněny, pokud se jejich tvůrce „podílí na zneužívání nebo násilí, demonstruje krutost nebo se účastní podvodného/klamavého chování vedoucího k reálné škodě“.

„Vstřícné činy, kterých se R. Kelly dopustil, opravňují k sankcím nad rámec standardních donucovacích opatření vzhledem k potenciálu způsobit rozsáhlou škodu,“ napsala vedoucí právního oddělení YouTube Nicole Alstonová ve zprávě zaměstnancům. „V konečném důsledku přijímáme toto opatření, abychom ochránili naše uživatele podobně jako jiné platformy.“

Podle jednoho z přátel R. Kellyho zpěvák a jeho manažerský tým „spolupracují s federály na zkrácení jeho trestu odnětí svobody. Poskytne důkazy proti dalším celebritám, které jsou pedofilní, a oni mu trest sníží“.

V prohlášení pro časopis Rolling Stone YouTube uvedl, že Kelly nesmí používat, vlastnit ani vytvářet kanály na této službě; uživatelé však mohou na stránku stále nahrávat jeho hudbu a na YouTube Music bude stále umístěn Kellyho hudební katalogy.