Populární youtuber, hráč Fortnite zatčen za znásilňovění dětí, které nalákal online. (Foto: Youtube)

Raulino de Oliveira Maciel, známý na internetu jako RaulZito, byl v úterý zatčen v Brazílii za údajné sexuální napadení dvou nezletilých, které nalákal na svůj livestream.

Oddělení ochrany dětí policie ve Florianopolisu ve státě Santa Catarina na jihu Brazílie slavného youtubera a hráče Fortnite zadrželo v souvislosti s údajnými incidenty, do nichž byly zapleteny dvě děti ve věku 10 až 14 let. Jedno z nich je mužského pohlaví a pohlaví druhého nebylo identifikováno.

Podle amerického deníku Sun se Maciel ve svém livestreamu zmiňoval o práci s „mladými talenty“ a lákal je příslibem herní práce v herním světě a dokonce i v televizních stanicích.

Díky Macielově slávě na internetu byly tyto sliby nadmíru věrohodné. Veřejně také otevřel poradenskou firmu, jejímž zdánlivým cílem bylo vyhledávat a školit nové talenty v herním průmyslu.

K jednomu z incidentů údajně došlo v Niteroi, na opačném konci města Rio de Janeiro. Druhý se odehrál v obci Sao Caetano do Sul ve státě Sao Paulo. Úřady však mají podezření, že k dalším podobným incidentům mohlo dojít v různých částech země.

Macielův výrazný barevný plnovous a vlasy ho snadno identifikují. Vousy si obarvil po dosažení padesáti tisíc předplatitelů a vlasy po dosažení sto tisíc předplatitelů.

Zdroj: thepostmillennial.com