Vejce v USA jsou o 70 % dražší než loni… Nemůžete si dovolit vejce? Wall Street Journal má pro vás ideální řešení! (Foto: Flickr)

Nesnídejte.

V článku z WSJ s titulkem „Chcete-li ušetřit, možná byste měli vynechat snídani“ se publikace zasazuje o to, aby se lidé vyhýbali snídaňovým základům a obešli tak rostoucí náklady na potraviny.

V posledním roce je inflace na prvním místě seznamu problémů Američanů, kteří mají problém s tím, aby si mohli dovolit základní potřeby.

Cena věcí denní potřeby, jako je chléb, sýr a maso, se zvýšila o 10 až 30 %, což lidi nutí být při nákupu a používání svých oblíbených potravin shovívavější.

„Milovníci snídaní si možná raději dají jen šálek kávy,“ píše novinář Gabriel Rubin poté, co vyjmenoval dlouhý seznam zvyšujících se nákladů na potraviny.

Především vejce vyskočila o 49 až 70 procent dráž než loni, částečně kvůli inflaci, částečně kvůli ukrajinsko-ruskému konfliktu, ale také kvůli epidemii smrtící ptačí chřipky.

A zatímco mnoho Američanů je rozčileno nad rostoucími cenami potravin, někteří z nich návrh WSJ nepřijali zrovna vlídně.

Navzdory titulku, který vyvolal konverzaci, byl článek WSJ jednoduchým článkem, který vyjmenovával některé snídaňové potraviny, které zdražují, včetně mraženého pomerančového džusu, snídaňových cereálií a instantní kávy.

Zdroj: indy100.com