Elon Musk ve středu na Světovém vládním summitu v Dubaji řekl zástupcům vlád, že Země by se měla vyhnout „příliš velkému množství jediné světové vlády“, aby se zabránilo vzniku „civilizačního rizika“. (Foto: Twitter)

„Když se podíváte na vzestup a pád civilizací v historii, civilizace vzešly a padly, ale neznamenalo to zánik lidstva jako celku, protože byly dány všechny tyto samostatné civilizace, které byly odděleny velkými vzdálenostmi,“ pokračoval Musk a jako příklad situace, která vedla k zachování znalostí a vědeckého pokroku, uvedl pád Říma v době, kdy byl islám na vzestupu.

Nenavrhuji válku nebo něco takového… musíme být trochu opatrní, abychom vlastně příliš nespolupracovali,“ pokračoval Musk. „Zní to divně, ale prostě chceme mít takovou míru civilizační rozmanitosti, aby se v případě, že se něco pokazí v některé části civilizace, nezhroutila celá. Lidstvo se stále posouvá kupředu.“

Musk také doporučil, aby světoví lídři a představitelé firem mluvili svým vlastním hlasem.

„Myslím, že lidé by měli mluvit svým vlastním hlasem. Doporučil bych generálním ředitelům, zákonodárcům, aby mluvili autenticky. Udělejte si sami tweety a sdělte své poselství přímo,“ řekl.

Na otázku, kdy předpokládá, že najde nového generálního ředitele pro Twitter, Musk odpověděl, že to bude „pravděpodobně ke konci tohoto roku“.

„Myslím, že potřebuji organizaci stabilizovat a prostě se ujistit, že je finančně zdravá,“ řekl. „Hádám, že pravděpodobně ke konci tohoto roku by bylo dobré načasování najít někoho jiného, kdo by společnost řídil.“

Během zhruba 35minutového projevu se Musk dotkl také obav z umělé inteligence a možnosti výskytu mimozemšťanů ve vesmíru.

Podívejte se:

Zdroj: zerohedge.com