Informátorov, ktorí sa rozhodli prehovoriť o svojej účasti na chemtrailovom programe nie je až tak málo. Ich výpovede sa však obvykle nedostanú ďalej, než po nejaký málo známy alternatívny web. Keďže nesmú prezradiť svoju skutočnú identitu (hrozí im za to doživotné väzenie za vlastizradu), tak ich anonymné výpovede nikto neberie vážne. (Foto: Wikimedia)

1) Biochemik potvrzuje smutnou praxi: 17 let jsem vyvíjel směsi pro chemtrails

“Účel směsí: Těch cílů jich příliš mnoho, aby se daly spočítat i na prstech obou rukou. Záleží to opravdu na tom, kde mají být použity. Mnoho z nich obsahuje uklidňující prostředky. Jiné uvádějí do stavu zamlženosti, zmatenosti. Vzácně po nás chtěli, abychom připravili směsi, které vyvolávají hněv nebo násilné jednání. 90% toho, co jsme dělali, bylo zaměřeno na změnu emocí, nálady, nebo na vyvolání určitého stavu ducha.”

Originál: “I spent 17 years developing various chemicals for Chemtrails – ask me almost anything” (anonymný rozhovor, ktorý sa objavil v jednej diskusii o témach chemtrails v roku 2012)

(celý rozhovor je výrazne dlhší, vybral som iba malú vzorku textu)

2) Pilot chemtrailsového letounu promluvil  (8. prosince 2014)

“Toto je sdělení, které jsem dostal z důvěryhodného zdroje. Pochází údajně od pilota USAF, který létá na aerosolových tankerech, jako součást tajného geoinženýrského aerosolového programu Indigo Skyfold. ”