Tisíce vězeňských úředníků a zástupců policie odmítlo, aby certifikace GreenPass byla podmínkou pro výkon práce. Rizika jsou snadno představitelná. (Foto: Flickr)

Pokud jde o věznice, podle oficiálních údajů, které odbory dosud zveřejnily, je mezi vězeňskou policií stále 13 000 neočkovaných. Podle vládních pokynů budou muset být od poloviny října průběžně testováni na přítomnost Covid-19, aby prokázali, že jsou bez nákazy.

V opačném případě nebudou moci vykonávat svou práci a následně jim bude strhávána mzda. Vzhledem k tomu, že odbory hlásí již 17 000 volných pracovních míst, hrozí, že se situace brzy stane neudržitelnou.

Gennarino De Fazio, generální tajemník vězeňské policie UilPa, vysvětlil: „Počet vězeňských policistů, kteří dosud nedostali ani první dávku vakcíny, je více než třetinový. Co by se stalo v případě přerušení provozu?“

Na druhé straně mezi administrativními pracovníky a vedoucími pracovníky je „očkováno“ pouze 2 643 ze 4 021.

„Je nepřijatelné, že se GreenPass stal podmínkou i pro vstup do kasáren, jak bychom mohli v takové situaci pracovat bez těchto vzácných kolegů?“ dodal De Fazio.

Zdroj: ilparagone.it