Na ruském velvyslanectví ve Velké Británii odpověděli na zprávy o vyslání vojáků britské tajné 77. brigády na Ukrajinu. Tuto informaci uveřejnila BBC.

„Tyto informace BBC, pokud odpovídají skutečnosti, znamenají nový prvek rozsáhlé vojenské přítomnosti na Ukrajině," prohlásili na velvyslanectví.

„Diplomaté dodali, že už dříve věděli, že britští vojenští odborníci byli vysíláni na Ukrajinu s cílem naučit vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny provádět zvláštní operace proti civilnímu obyvatelstvu Doněcka a Luhanska.

Na velvyslanectví se domnívají, že Velká Británie se teď rozhodla přistoupit i k „psychologickému nátlaku" a vedení „informačních operací".

„Vidíme, že se to vše děje před blížícími se prezidentskými volbami na Ukrajině," uvádí se v prohlášení.

Na velvyslanectví také připomněli, že Velká Británie podpořila převrat v Kyjevě a schválila nástup k moci takzvané „vlády vítězů" nehledě na to, že to porušilo ústavní řád na Ukrajině.

Jak již uvedl Sputnik, britské ministerstvo obrany rozeslalo na všechny vojenské základy osobní údaje reportérů Prvního kanálu, kteří byli údajně viděni u štábu 77. brigády.

Ministerstvo uvedlo i novinářskou kartu korespondenta Timura Sirazijeva a také foto automobilu, kterým v Londýně jezdil.