Třetina amerických občanů uvažuje o možnosti emigrovat z USA do zahraničí. Informoval o tom deník The Daily Mail. Celkem 90 % respondentů přitom chce opustit vlast především kvůli touze spatřit svět, píše se v článku. (Foto: Wikipedia)

Deník píše, že až třetina Američanů by se chtěla přestěhovat do zahraničí. Odkazuje tak na průzkum veřejného mínění. The Daily Mail také uvedl, že odborníci hovořili s 877 americkými občany, kteří zatím žijí v Americe.

Analytici z Kentské univerzity a Tuftsovy univerzity, kteří tento průzkum realizovali, prozradili, že téměř 90 % respondentů, kteří uvažují o emigraci, za důvod označili svou touhu spatřit svět.

Průzkum také odhalil, že k dalším důvodům, proč si Američané přejí žít v zahraničí, patří odchod do důchodu (51 % dotázaných) nebo útěk před špatnou či nevyhovující situací v USA (49 %). Celkem 48 % respondentů prohlásilo, že by opustili vlast kvůli práci.

Analytici se odvolávají na data z roku 2014 a poukazují na to, že neexistuje přímé spojení mezi politickými názory a přáním emigrovat.

Amanda Klekowski von Koppenfels z Kentské univerzity situaci okomentovala následovně: „Někteří lidé si mohou myslet, že ideologická orientace zde hraje roli, avšak minimálně v tomto průzkumu, který byl uskutečněn ještě před Trumpem, jsme zjistili, že zde neexistuje žádná souvislost, alespoň ta přímá."

Odborníci dále zjistili, že jedním z důležitých faktorů, který nutí Američany uvažovat o emigraci, je dost slabá národní identita.

„Určitou roli sehrála také známost s jinými Američany, kteří žili v zahraničí anebo sloužili v americké armádě," zdůraznila Amanda Klekowski von Koppenfels.

Zdroj:  dailymail.co.uk