V pilotním programu budou elektronické náramky distribuovány sto lidem vracejících se do Izraele ze zahraničí. (Foto: Torange)

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že zahájí pilotní program, který umožní navrátilcům ze zahraničí, kteří nechtějí trávit povinnou karanténu ve vládních hotelích, být v karanténě doma, ale pod „kontrolou“  elektronického náramku.

Pilotního programu se zúčastní přibližně 100 lidí. Náramky budou během jejich dvoutýdenní karantény sledovat jejich pohyb, aby bylo zajištěno, že budou dodržovat pokyny ministerstva zdravotnictví.

Pokud bude pilotní program úspěšný, budou vracející se ze zahraničí  testováni na přítomnost koronaviru na letišti Ben Guriona, a pokud budou negativní, budou moci dostat náramek . Náramek lze nosit na zápěstí nebo kotníku.

Ministerstvo ve svém prohlášení uvedlo, že myšlenkou je „poskytnout alternativu  k nucené  karanténě v hotelu navrátilcům z ciziny , a to z důvodu snahy omezit minimálně osobní  svobody“.

Náramek bude monitorovat polohu nositelů pomocí technologie Bluetooth a GPS a připojí se k mobilnímu telefonu uživatelů, uvedl kanál 13.

Ministři schválili obnovení povinného karanténního období ve všech vládních hotelech pro všechny, kteří přijíždějí ze zahraničí, den poté, co v této věci skončila platnost předchozích předpisů.

Zdroj: pz.cz, timesofisrael.com