Asi třetina mladých prostitutek v departmentu Seiny-Saint-Denis je mladších 15 let. (Foto: Pixabay)

Některé z nich jsou podle místních organizací pouze  šestileté. Tento department je známý pro svou obzvláště vysokou muslimskou populaci a díky své pověsti  se mu říká „citlivá městská oblast“.

The Observatorium o násilí na ženách v Seine-Saint-Denis zveřejnilo v úterý studii o nezletilých prostitutkách. Prozkoumalo 19 soudních sporů u soudu pro mladistvé v Bobigny a přibližně 40 zpráv od francouzské agentury pro ochranu dětí.

Děti poskytující sex byly ve věku 6 až 17 let. 89% z nich bylo dříve obětí fyzického zneužívání a 40% sexuálního zneužívání. 61 procent matek nezletilých uvedlo, že se samy staly oběťmi zneužívání.

Ernestine Ronai, vedoucí nevládní organizace, doufá, že díky výsledkům studie bude moci v budoucnu lépe chránit děti.

„Život těchto dívek je poznamenán násilím,“ řekla Ronai. Zneužívání ukazuje na selhání školy, což zase připravuje cestu k prostituci.

Sociální média hrají ve studii hlavní roli: 50 procent „zákazníků“ nebo pachatelů používá sociální média a internet k oslovení dětí pro sexuální laskavosti.

Seine-Saint-Denis departement je nejznámější „citlivá městská zóna“ ve Francii a známá i za svými hranicemi. Nyní je obtížné udržet lidi ve veřejné službě v tomto regionu, proto vláda nyní nabízí úředníkům zvláštní finanční pobídky, aby neodcházeli. Okres u bran hlavního města Paříže se stal synonymem islamizace a často zde žijí členové nejradikálnější formy muslimské víry.

Sexuální vykořisťování dětí se však neomezuje pouze na Francii. Ve Švédsku novináři používali aplikaci Grindr pro seznamování gayů a předstírali, že je čtrnáctiletý chlapec jménem David. Více než 100 dospělých mužů projevilo sexuální zájem o mladého Davida. I v případě fiktivního čtrnáctiletého muže byl rychle nalezen muž, který nabídl deflowerovi necelých 1 000 EUR.

Zdroj: pz.czjournalistenwatch.com