Ministerstvo obrany Ázerbájdžánu informovalo o bojích na hranici s Arménií. Uvádí se, že jsou i nějaké ztráty na lidských životech. Informovala o tom ruská média. (Foto: Neexpix, ilustrační)

Ázerbajdžánské ministerstvo obrany oznámilo ostřelování svých pozic a ztráty na obou stranách. Ministerstvo obrany Arménie informovalo o pokusu ázerbájdžánské strany zajmout arménský opěrný bod na hranici.

„V poledne 12. července jednotky Ozbrojených sil Arménie, které hrubě porušily příměří na úseku Tovuzské oblasti na ázerbajdžánsko-arménské státní hranici, vystřelily na naše pozice z dělostřeleckých zařízení. Na obou stranách jsou ztráty,“ uvedla tisková služba vojenského oddělení.

Uvádí se, že boje v tomto směru i nadále pokračují a jednotky situaci na místě sledují.

Podle zdroje ázerbájdžánská strana přišla při střetu o dva vojáky a dalších pět lidí bylo zraněno.

„V důsledku odpovídajících opatření nepřítel utrpěl ztráty a stáhl se,“ uvedl zdroj.

Na Facebooku se mimo jiné objevil i komentář mluvčí arménského ministerstva obrany, Shushan Stepanyanové.

Ta uvedla, že se ázerbájdžánská strana v 11.45 hod moskevského času (10.45 hod SELČ) za pomoci dělostřelectva pokusila zajmout arménský opěrný bod.

Podle ní se v 11.45 hod moskevského času „ázerbájdžánské ozbrojené síly, pomocí dělostřelecké palby, pokusily zachytit naši pevnost, ale díky palbě byl pokus odvráceny. Incident s sebou nese oběti“․

„Na arménské straně nejsou žádné ztráty,“ prohlásila Stepanyanová, i když se dříve uvádělo, že ztráty byly hlášeny i v arménské armádě.

Mluvčí také uvedla, že jen krátce předtím se ázerbájdžánská armáda pokusila projet státní hranici autem.

„Dnes, asi v 12.30 hod (tamního času, pozn. red.), se ázerbájdžánské ozbrojené síly z neznámých důvodů pokusily narušit státní hranici Arménie ve směru na Tavuš, a to pomocí terénního vozu UAZ. Po varování arménské strany a po opuštění vozu se nepřátelské jednotky vrátily na své pozice,“ napsala Stepanyanová.

Zdroj:  aa.com.tr