Uživatelé z celého světa na svých počítačích začali objevovat škodlivý program All-Radio 4.27 Portable, který se nedá odstranit. Portál Bleepingcomputer uvedl, že první zmínky byly zjištěny na fóru Malwarebytes.

Virus útočí na počítače s operačním systémem Windows. Uživatelé se ho snažně pokoušeli zbavit, ale doposud se jim nepodařilo najít mechanizmy k jeho odstranění.

Software ruské výroby All-Radio 4.27 Portable je bezplatný univerzální přehrávač k poslouchání hudby a sledování televizních pořadů. Neznámým hackerům se tento přehrávač podařilo zfalšovat a vydávat napadený software za originál.

Experti z BleepingComputer poznamenali, že většina uživatelů informovala o tomto viru po stažení některých aktivátorů produktů Microsoft. Na základě analýzy bylo zjištěno, že pod různými typy „klíčů" oběti obdržely reklamní balík aimp, který se stal příčinou nákazy. K potenciálním infekcím mohou patřit minéři, spameři, různí trojani, a také rootkity skrývající v sobě nákazu.

Soudě podle povahy softwaru hodlají hackeři, kteří tento virus vyvinuli, na tomto schématu založit vlastní byznys. Experti varovali před použitím aktivátorů, poněvadž mohou být infikovány útočníky.

Zdroj:  bleepingcomputer.com