Prezident Donald Trump na sobotním shromáždění Zachraňte Ameriku v Arizoně vyzval k vyšetřování masivního příspěvku Marka Zuckerberga demokratům ve volbách 2020. (Foto: Flickr)

Během svého projevu Trump řekl: „Republikánský Kongres by měl provést forenzní audit… stovek milionů dolarů, které Mark Zuckerberg vrhl do místních volebních úřadů.“

Trumpovy výroky přišly poté, co byly zveřejněny kritické informace, které ukazují, jak generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg přímo ovlivňoval volby v roce 2020.

V prosinci oznámila republikánka Claudia Tenneyová, R-N.Y., spolupředsedkyně Sněmovny reprezentantů pro volební integritu, zprávu o Zuckerbergových masivních příspěvcích demokratům.

Tenneyová sdílela zprávy o tom, jak Zuckerbergovo Centrum pro techniku a občanský život neúměrně pomáhalo demokratickým okrskům ve volbách 2020.

V době, kdy byly zprávy zveřejněny, poslanec Tenney uvedl: „Levicově orientovaná @HelloCTCL minulý týden zveřejnila svůj IRS From 990 a my jsme analyzovali údaje – zjištění potvrzují naše nejhorší podezření.“

Kongresmanka také vysvětlila: „V klíčových státech TX, OH, NV, MN, GA, FL, AZ a PA šlo 90 % finančních prostředků CTCL do BIDEN okresů.“

Zprávy o Zuckerbergově finančním příspěvku demokratickým okresům zanechaly v Američanech mnoho otázek. Republikáni požadují odpovědi, zatímco demokraté nadále označují Trumpova tvrzení za „nepodložená“, „nepodložená“ a „bez důkazů“.

Mezitím bývalý soudce Nejvyššího soudu ve Wisconsinu Michael Gableman aktivně vyšetřuje roli, kterou Mark Zuckerberg sehrál ve sporných prezidentských volbách, když daroval obrovské množství peněz Centru pro techniku a občanský život.

Během svého shromáždění v Arizoně Trump vyzval k zahájení dalších vyšetřování Zuckerbergova zapojení do voleb v roce 2020 a vyzval republikány, aby provedli „forenzní audit“, pokud v průběžných volbách v roce 2022 znovu získají Sněmovnu reprezentantů a Senát.

Trump označil Zuckerbergovy pochybné příspěvky slovy: „Podívejte se, co udělal… Ten chlap utratil 417 milionů dolarů a většina z nich šla demokratům, téměř všechny, a nic se neděje.“

Ačkoli zprávy ukázaly, že Zuckerberg věnoval více než 400 milionů dolarů dvěma neziskovým organizacím, Centru pro technologie a občanský život (CTCL) a Centru pro volební inovace a výzkum (CEIR), republikáni udělali jen málo pro to, aby v budoucích volbách liberální technologické společnosti nespravedlivě nepomáhaly demokratům.

Trump na to poukázal prohlášením: „Abychom tyto kritické reformy provedli v době, která je pro ně tak důležitá, musíme jednat“.

Trump rovněž zdůraznil, že je důležité, aby republikáni tyto kritické reformy rychle provedli, a dodal: „Musíme jednat rychle a musíme jednat rázně.“

Pětačtyřicátý prezident důsledně prosazuje, aby republikáni byli silní tváří v tvář opozici demokratů. Jeho poslední projev v tomto tématu rozhodně pokračoval, když republikány vyzval, aby byli silní, a dal Američanům naději, že „naše země bude větší a lepší a silnější než kdykoli předtím“.

Zdroj: rsbnetwork.com