Co se může stát, pokud dojde k překročení kvóty pro ženy ve vedoucích pozicích, dokazuje obrovská katastrofa v očkování, za kterou jsou odpovědná kancléřka Angela Merkelová, komisařka EU Ursula von der Leyenová a komisařka EU pro zdraví Stella Kyriakidesová. (Foto: Wikimedia)

V každém případě, pokud jde o rozbíjení, snižování a zahalení, naprostá selhání nejsou v žádném případě horší než mužští skandální politici. Nyní odmítají kritické novináře – na rozdíl od povinnosti poskytovat informace – dokonce přístup k souborům.

Jak uvedl „Bild“, noviny se již 6. ledna obrátily na vedení EU, aby jim bylo umožněno nahlédnout do spisů o jednáních a smlouvách EU v případě Biontech. To musí být v každém případě poskytnuto, a to jak v souladu se základním německým zákonem, tak v souladu s platnými právními předpisy EU.

Ale jak Berlín, tak Brusel protiprávně odmítají jakékoli informace – s lichotivým pseudospravedlněním: Nebyl by dostatečný veřejný zájem (!), Dokumenty byly klasifikovány jako „důvěrné“ a přístup ke spisům by „dále oddálil“ dodávku vakcíny. Prvotřídní mlhavý manévr, který umožňuje pouze jeden závěr: politickou mega-aféru je třeba za každou cenu ututlat.

Otázky, na kterých „Bild“ trvá na zodpovězení (a mimochodem také parlamentních skupin EU SPD, CDU, FDP a Zelených), v současné době zaměstnávají stovky milionů občanů EU – a především stále více rozzlobených Němců: Proč trvalo od nabídky Biontech v červnu 2020 do uzavření smlouvy v listopadu dlouhých  pět měsíců? A proč bylo objednáno pouze 300 milionů očkovacích dávek, přestože Biontech nabídl 500 milionů dávek? Kdo to, slušně řečeno,  zvoral a kdy?

„Bild“ nyní získání informací podniká právní kroky proti spolkové vládě a Evropské komisi. Merkelová a von der Leyenová si musí dát pozor, aby pro ně tento skandál neskončil stejně, jako aféra Watergate pro Richarda Nixona.

Zdroj: pz.cz, bild.de