Americký prezident si totiž sundal roušku a něco zakřičel do davu. Co přesně politik vykřikl, zatím nebylo upřesněno. (Foto: EPA / Chip Somodevilla / POOL / EFE)

Bývalí američtí prezidenti Barack Obama a Bill Clinton se přitom v tento okamžik nacházeli těsně vedle Bidena, ale gestu nevěnovali žádnou pozornost.

Americký prezident si totiž sundal roušku a něco zakřičel do davu. Co přesně politik vykřikl, zatím nebylo upřesněno. Bývalí američtí prezidenti Barack Obama a Bill Clinton se přitom v tento okamžik nacházeli těsně vedle Bidena, ale gestu nevěnovali žádnou pozornost.

Nečekané sundání roušky a nepochopitelný výkřik do davu nepříjemně překvapili Američany na sociálních sítích. Čin prezidenta s ohledem na kontext probíhající akce byl jimi vyhodnocen jako zcela nezdvořilý a nevhodný.

„No, tohle je sakra hrubé v minutěticha věnované za oběti,“ komentoval jeho gesto jeden uživatel Twitteru.

„Tohle mi připomíná „jednoho z tvých příbuzných, který tě uvede do trapné situace v nejnevhodnějšímokamžiku“,“ přirovnala Bidenovo chování k jedné situaci Edna Hanna.

„Jste si jisti, že tento obrázek není upraven ve Photoshopu? To nemůže být pravda,“ nevěří další uživatel.

Není to poprvé, kdy byl Biden kritizován za své chování při slavnostních událostech. Američtí uživatelé Twitteru byli pobouřeni také prezidentovým činem na smutečním obřadu za padlé americké vojáky v Kábulu, kdy politik během akce nenápadně pohlédl na hodinky.

Uživatele sítí jej pak kritizovali za to, že nemá respekt vůči mrtvým vojákům a vůbec zapomněl na své povinnosti vrchního velitele.