Organizátoři US Open potvrdili, že tenisová legenda Novak Djokovič nebude moci příští měsíc na turnaji startovat kvůli zákazu vstupu neočkovaných cizinců do země, který vydala Bidenova administrativa.

Diváci ve Flushing Meadows, kteří se těší z jeho wimbledonského vítězství, nebudou mít možnost vidět jednoho z nejlepších tenistů všech dob jen proto, že Bílý dům pokračuje v diskriminační politice, od které většina ostatních velkých západních zemí upustila.

„Organizátoři US Open prohlásili, že budou respektovat vládní pravidla o plném očkování neobčanů, aby mohli vstoupit do země, což Djokoviče vylučuje,“ uvádí Daily Mail.

Srbský tenista, který US Open vyhrál již třikrát, nebude riskovat, že do země odcestuje a zažije opakování krutého zacházení ze strany úřadů v Austrálii, které skončilo jeho deportací.

Djokovič již dříve řekl BBC, že sice není proti očkování, ale „vždy podporoval svobodu volby, co si člověk dává do těla“.

„Nepojedu do Ameriky, když nemám povolení, takže australská sága pro mě nebyla vůbec příjemná,“ prohlásil také.

„Lidé si stále myslí, že jsem si cestu do Austrálie vynutil a snažil se tam dostat bez papírů, povolení nebo výjimky – není to pravda. To se prokázalo v soudních sporech, takže bych nikdy nešel do země, kam bych neměl povolení vycestovat,“ řekl Djokovič.

Možná by se měl Djokovič přidat ke karavaně migrantů a proplížit se přes hranice, vzhledem k tomu, že u těchto lidí vstupujících do Ameriky jsou nulové kontroly očkování.

„Je to nešťastná připomínka toho, že Amerika nadále bezohledně diskriminuje očkované lidi tím, že jim zakazuje návštěvu země, přestože její vlastní zdravotnické agentury přiznávají, že vakcíny nezabraňují infekci ani přenosu,“ píše Will Jones.

Petice vyzývající k tomu, aby byl Djokovičovi umožněn vstup do států a účast na turnaji, byla zveřejněna zde.

Jak jsme zdůraznili na začátku tohoto měsíce, Djokovič po svém sedmém vítězství ve Wimbledonu slíbil, že neustoupí a nenechá se očkovat jen proto, aby si prodloužil kariéru.

Zdroj: infowars.com