Benjamin Butterworth nehorázně zaútočil na Novaka Djokoviče, vítěze Wimbledonu 2022. Novinář se střetl s postoji srbského šampiona ohledně vakcíny. (Foto: Flickr)

Butterworth to vysvětlil: „Vakcína je nezbytná, pokud chcete porazit koronavirus, a postoj Novaka Djokoviče tomu nepomáhá.“

Nole je v současnosti jedním z nejnebezpečnějších lidí na planetě. Novak svým jednáním ohrožuje mnoho lidí a ani si to neuvědomuje. Víme, že očkovaní lidé mají mnohem menší pravděpodobnost přenosu viru, takže je obrovským přínosem podstoupit dvojitou dávku.

Přestože je jedním z nejslavnějších mužů na světě a má velkou zodpovědnost, Djokovič se rozhodl využít své image k tomu, aby ostatní přiměl k tomu, aby se nenechali očkovat.“

Během wimbledonského turnaje Srb zopakoval, že se očkovat nechce: „Počkám si na nějaké dobré zprávy ze Spojených států, protože bych rád odehrál pár turnajů před US Open.

Pokud se tak nestane, budu muset najít náhradní řešení. upřímně, pochybuji, že půjdu lovit body.“

Djokovič ve Wimbledonu 2022

Novak Djokovič minulou neděli vybojoval svůj sedmý wimbledonský titul a oživil tak sezonu, které hrozil bankrot.

Vyrovnal sedm vítězství svého idolu Peta Samprase na Church Road, srbský fenomén se vyšvihl na 21 Majors a snížil odstup, který ho v historickém žebříčku dělí od Rafaela Nadala. Prvních šest měsíců roku 2022 nepřineslo bývalé jedničce ATP zvláštní radost, když doplatila na své rozhodnutí nenechat se očkovat proti koronaviru.

Kromě toho, že pětatřicetiletý rodák z Bělehradu neobhájil titul na Australian Open, skončil v centru pozornosti a utrpěl vážnou újmu na své image. Za současného stavu nemohl Nole odcestovat do USA, aby se zúčastnil amerických turnajů Masters 1000 a US Open.

Na tiskové konferenci po triumfu v Londýně Djokovič prozradil, že nebude hrát menší turnaje, na nichž by lovil body.

Zdroj: tennisworldusa.org