Teroristé z Hamásu dnes zahájili smrtící útok na Izrael, při kterém bylo po odvetném útoku izraelských sil zabito nejméně 198 Palestinců. (Foto: Flickr)

Taliban údajně požádal Írán, Irák a Jordánsko, aby jim umožnily průchod do Izraele, aby mohli „dobýt Jeruzalém“.

Teroristé z Hamásu dnes zahájili nečekaný útok na Izrael, vypálili na něj tisíce raket a překročili hranice s ozbrojenými bojovníky.

Izrael odpověděl sérií leteckých úderů, při nichž podle posledních odhadů zahynulo necelých 200 Palestinců.

Z prohlášení široce rozšířeného na internetu vyplývá, že tálibánské ministerstvo zahraničí kontaktovalo vlády Blízkého východu se žádostí o průjezd, zřejmě na pomoc teroristům z Hamásu, a slibuje převzít kontrolu nad Jeruzalémem.

Toto prohlášení nebylo možné bezprostředně potvrdit.

Běloruská tisková agentura NEXTA uvedla na Twitteru: „Spojenci Ruska, teroristická organizace Tálibán, podporovaná Hamásem: „Pokud nám muslimské země sousedící s Izraelem poskytnou právo průchodu, dobudeme Jeruzalém.“

Vládu Talibanu v současné době neuznává žádná země poté, co se tato teroristická skupina po 20 letech povstání zmocnila Afghánistánu.

Toto prohlášení přišlo také jen několik dní poté, co Ahmed Massoud, vůdce Fronty národního odporu v Afghánistánu – hlavní skupiny bojující proti Talibanu v zemi – prohlásil, že by byl ochoten spolupracovat s Izraelem v rámci mírové iniciativy.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyhlásil po nečekaném útoku teroristů z Hamásu válečný stav a slíbil, že zaplatí „bezprecedentní cenu“.

Zdroj: express.co.uk