Reportér BBC se přímo zeptal Billa Gatese, proč by měl být jeho klimatický aktivismus brán vážně, když dál létá soukromě po celém světě. (Foto: Twitter / BBC)

Gates se snažil reportéra ujistit, že navzdory používání soukromého letadla není součástí problému, ale je součástí řešení, proto si to může dovolit!

Gates hovořil s novinářem BBC Amolem Rajanem, který se spoluzakladatele Microsoftu zeptal: „Co říkáte na obvinění, že když jste bojovníkem za změnu klimatu, ale zároveň cestujete po světě soukromým tryskáčem, jste pokrytec?“

Gates své jednání rychle obhajoval a řekl, že „není součástí problému“.

„Kupuji si zlatý standard financování společnosti Climeworks, aby prováděla přímé zachycování vzduchu, které daleko přesahuje uhlíkovou stopu mé rodiny, a vynakládám miliardy dolarů na inovace v oblasti klimatu,“ řekl.

Gates se ke svému soukromému letadlu vyjadřoval poměrně otevřeně, když před téměř deseti lety na Redditu uvedl, že „vlastnit letadlo je provinilé potěšení“.

Podle zprostředkovatele pronájmu letadel Private Jet Charter má Gates čtyři soukromá letadla, hydroplán a vrtulník, ačkoli CBS News tuto informaci nepotvrdila.