V okrese Uliastaj Zavchanského ajmagu na západě Mongolska byla zavedena na zatím neomezenou dobu karanténa kvůli podezření z nákazy místního obyvatele dýmějovým morem. Informuje o tom agentura Nová Čína s odkazem na místní úřady. (Foto: Pixnio)

U 39letého obyvatele byly zjištěny symptomy choroby včetně horečky, bolestí hlavy a svalstva poté, co spolu s rodinou snědl před týdnem maso sviště, který je častým nosičem dýmějového moru. Muž byl hospitalizován a izolován v místní nemocnici. Nejméně 9 lidí, se kterými byl v kontaktu, musí dodržovat domácí karanténu.

Dýmějový mor byl předtím potvrzen u chovatelů dobytku ve městě Bajan Nur ve Vnitřním Mongolsku (ČLR). Byl rovněž objeven na západě Mongolska v regionu hraničícím s Altajskou republikou. Onemocněli dva lidé. Tisková služba ruské ambasády v Ulánbátaru sdělila, že mongolská vláda ihned podnikla příslušná opatření, a že není nutné se znepokojovat.

Kromě toho byla zveřejněna zpráva o smrti 15letého chlapce nakaženého dýmějovým morem v provincii Gov Altaj. Zemřel po cestě do nemocnice. Bylo zjištěno, že tři dny před smrtí snědl spolu s přáteli sviště.