Podle Úřadu pro vyšetřování státu Georgia byla přes noc zničena část záhadného památníku v Georgii, což vedlo k aktivnímu policejnímu vyšetřování v Elbertonu. (Foto: Youtube)

Divák Channel 2 Action News sdílel fotografie Georgia Guidestones, na kterých se zdá, že se část monumentu rozpadla. Elbertonská policie a GBI vyšetřují, jakým způsobem byl památník zničen.

V prohlášení GBI se uvádí:

„Podle předběžných informací neznámé osoby odpálily ve středu 6. července kolem 4:00 ráno výbušné zařízení. Pracovníci úřadu šerifa okresu Elbert reagovali a zjistili, že exploze zničila velkou část stavby.“

GDOT uzavřel silnice v oblasti, protože místní a státní policie vyšetřuje.

Devatenáct metrů vysoký žulový monument, který bývá někdy označován jako „americké Stonehenge“, byl vztyčen v roce 1980 v okrese Elbert. Na skalních deskách, které monument tvoří, jsou nápisy v osmi moderních jazycích a jsou astronomicky zarovnané.

Lidé, kteří sochu financovali, nebyli nikdy veřejně identifikováni. Vzkazy napsané na kamenech zřejmě obhajují kontrolu populace, soulad s přírodou a internacionalismus, což je učinilo předmětem konspiračních teorií.

https://youtu.be/1k4l9mtestE

Není jasné, zda byl pomník cílem útoku, nebo zda byl nějak poškozen přirozenou cestou.

Zdroj: wsbtv.com