Egyptský mediální analytik Tawfik Okasha, vlastník egyptského opozičního televizního kanálu al-Farra’een, obvinil média mainstreamu ze spolupachatelství s Muslimským bratrstvem krmícím Egyptský lid lží o syrské krizi. Apeloval na všechny svobodné Syřany, aby podpořili prezidenta Bašára Asada, neboť ten problém není o něm, nýbrž má přesah až ke zničení Sýrie a její přetvoření na tři slabší státy neschopné konfrontace s Izraelem. Přepis prohlášení Tawfika Okashy:

Válka Bašára Asada s Al-Káidou a Muslimským bratrstvem. Ten problém není o Bašárovi, je to o zničení Sýrie a její transformaci na tři státy.

Je to o tom, že Sýrii bude vlastnit muslimské Bratrstvo a že její bezpečnostní aparát bude zničen a nahrazen Muslimským bratrstvem. Existuje dohoda uzavřená mezi Izraelem, Tureckem a EU o transformaci Sýrie na tři státy, takže tohle je řešení otázky Golanských výšin stejně jako samotné Sýrie.

Takže už tam nebude žádný stát, který by měl ozbrojené síly schopné konfrontace s Izraelem.

Jejich řešení je o zničení Syrské armády a zničení syrského vedení a syrských ozbrojených sil.

Vy lháři, vy, co egyptskému lidu říkáte, lež za lží. Vy jim tvrdíte, že Bašár Asad vraždí lidi. Válka Bašára Asada je s Al-Káidou a Muslimským bratrstvem. To je s těmi lidmi, které tam poslalo Turecko, USA a Izrael.

Copak nemáme říkat Pravdu?

Níže je video v arabštině s anglickými titulky:

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

]]>