Infekční nemocnice v obci Voronovskoje v Nové Moskvě začala přijímat pacienty s koronavirem. Informuje se o tom na oficiálním portálu starosty a vlády hlavního města. (Foto: Sputnik)

Nemocnici, která byla postavena za jeden měsíc, již dříve otevřel starosta Moskvy Sergej Sobjanin spolu s Vladimirem Putinem v průběhu videokonference. Zdravotnické středisko, které je autonomní nemocnicí, má plochu 80 tisíc metrů čtverečních, na jeho území o rozloze 40 hektarů se nachází asi 50 jednoposchoďových budov a také 14 bloků jednopatrových a dvoupatrových kolejí. Nemocnice má kapacitu až 800 lůžek, v případě nutnosti může být rozšířena na 900 lůžek.

„Za den bylo do nové nemocnice převezeno 20 pacientů… Dnes nastoupilo do práce přes 500 zaměstnanců a pokračujeme v náboru odborníků,“ uvádějí se na portálu slova primáře městské klinické nemocnice č. 68 pojmenované po V. P. Děmichovovi Sergeje Perechodova.

Podotýká se, že nemocnice je zabezpečena všem potřebným zařízením. Bylo nakoupeno 26 tisíc kusů zdravotnického zařízení a nábytku a také ochranné pomůcky pro personál.

„Nemocnice se nachází daleko od centra města. V souvislosti s tím byla na území komplexu postavena pohodlná ubytovna. Díky tomu mohou zdravotníci ušetří čas na cesty domů a zpět. V budově bude ubytováno asi 1300 lidí v jedno a dvoulůžkových pokojích,“ uvádí se ve zprávě.

Dopravní prostředky přijíždějící a odjíždějící z nemocnice procházejí hygienickou dezinfekcí a v budovách jsou izolační komory pro pacienty a lékaře.
Světová zdravotnická organizace označila 11. března epidemii nové koronavirové infekce za pandemii. Podle nejnovějších údajů WHO bylo ve světě zaznamenáno přes 2,4 milionu případů onemocnění, přes 166 tisíc lidí zemřelo.

V Rusku je nyní přes 47 tisíc nemocných, téměř tři a půl tisíce lidí se uzdravilo a 434 nemocných zemřelo. Ve většině regionů platí režim všeobecné samoizolace