Soutěže krásy už přestávají být tou soutěží v pravém smyslu slova, domnívá se komentátor Tomáš Vyoral. A to aspoň v Německu, kdy v porotě letos budou pouze ženy a ta nejlákavější promenáda v plavkách je zase vyřazená. Komentář byl vydán 28. ledna na serveru Prima. (Foto: RMX)

„To dá přeci rozum!” hlásí Vyoral na to, že v sousedním Německu zase eliminovali promenádu v plavkách v soutěži o titul krásy, a to proto, že mají ženy odhalovat spíše svou osobnost než krásu. 

Autor dále s odkazem na britský deník The Times informuje, že v rámci hledání a podpory „autentických žen“ zasednou v porotě tamní Miss pouze ženy, přičemž se mají soustředit na osobnost a životní příběh účastnic.

Ředitel Miss Germany Corporation Max Klemmer uvedl, že změna je reakcí na výzkum, který zjistil posun dovedností a rozhodovacích procesů od mužů směrem k ženám. Uvedl také, že budoucnost poroty tamní soutěže krásy není výlučně ženská. 

„Takže muži, nesmutněte, šance tady je,” komentoval autor.

Vzletná myšlenka plná dobra, jen malinko genderově nevyvážená a diskriminační vůči mužským porotcům, uvádí Vyoral. „Ale nesmíme být příliš úzkoprsí – je to s námi všechno myšleno dobře. Jak jinak. A životní příběh dokáže divy! Nesmíme být povrchní. Není-li adeptka na první pohled ledajakou krasavicí, může to napravit její těžká životní cesta – zahrnující třeba nafukovací člun, moře a pašeráky oděné do hávu politických neziskovek,” napsal.

Vyoral dále vzhledem k žádoucímu trendu prosazovanému současným mediálně-politickým establishmentem navrhnul pro příští ročník orodovat za burky a nikáby.

„Koneckonců v burkinách by mohli obnovit i tu ohavnou promenádu v plavkách, ne?”

Závěrem Tomáš Vyoral dodal názor, jsou-li navíc v porotě pouze ženy, existuje reálná možnost, že navíc ta nejkrásnější formou, nikoliv obsahem, nemá šanci vyhrát už a priori. „A nic nenaznačuji, aby bylo jasno!” ukončil tímto výrokem článek.