Publicista polské křesťanské rozhlasové stanice Radio Maria Stanislav Michalkiewicz (Stanisław Michalkiewicz) zveřejnil na YouTube video, ve kterém okomentoval případ Katarzyny, která byla ve věku 13 let sexuálně zneužita knězem pedofilem a nyní bojuje o náhradu škody, která jí byla způsobena.

Michalkiewicze nejvíce rozčílila skutečnost, že odškodnění bude muset zaplatit nikoliv samotný kněz, ale komunita, do které patřil.

Soud se postavil na stranu oběti a uznal vinnou společnost Krista, která tolerovala kněze pedofila ve svých řadách.

Podle polských médií je nyní oběti 24 let, ale stále se nedokáže vyrovnat s traumatem, které zažila v minulosti. Kněz ji držel v zajetí přes deset měsíců a znásilňoval. Katarzyna se stále potřebuje pravidelně obracet na psychologickou pomoc.

Pokud jde o kněze pedofila Romana B., po odpykání 4 let ve vězení byl propuštěn a usazen v domě důstojných kněží.

Podle publicisty takzvané oběti našly skvělý způsob, jak vydělat peníze a chtějí se stát slavnými díky takovým skandálům.

„Získat milion zlotých za zneuctění, protože jí někdo jednou položil ruku pod sukni — kdo by to nechtěl? Koneckonců mnoho žen zvedá sukně za méně peněz. Ale tady jde o milion zlotých a celoživotní příspěvky," říká Michalkiewicz.

„Žádná prostitutka po celém světě nedostane takovou odměnu, co říct o naší chudé zemi —nevím, jak to přežije," dodává publicista.

Michalkiewicz také komentoval kroky soudců, kteří rozhodli o odškodnění oběti: „Kdyby to záviselo na mně, poslal bych soudce k nějaké veterinární radě k vyšetření."

Monitorovací centrum rasismu a xenofobie se začalo zajímat o případ Michalkiewicze, které na své stránce na Facebooku zdůrazňuje, že publicista překročil všechna omezení toho, co je povoleno, a bude muset odpovídat za svá slova u soudu.

Zdroj:  newsweek.pl