Místopředsedkyně slovenské vlády a ministryně Veronika Remišová ze strany Za Ľudí na sociální síti informovala, jak se obejít bez ruského plynu. (Foto: Wikimedia)

Podle ní je třeba snížit spotřebu plynu v EU o 15 %. Remišová doporučuje snížit spotřebu plynu tím, že doma ztlumí topení o 4 stupně.

Podle Wikipedie se pokojová teplota pohybuje kolem 20 až 22 stupňů, což by znamenalo, že Slováci by měli mít doma 16 až 18 stupňů.

„Několik z vás mi píše, že jste snížili teplotu vytápění ve svém domě, abyste snížili svou závislost na dovozu plynu z Ruska, a ptáte se, jak to zvládáme u nás doma. Chci vám říct, že jste skvělí a že je to skutečně konkrétní projev hrdosti a solidarity. Odborníci tvrdí, že pokud EU sníží spotřebu plynu přibližně o 15 % a zvýší dovoz z jiných regionů, mohli bychom se v relativně krátké době obejít bez dovozu plynu z Ruska. U domů vytápěných plynem to znamená snížení teploty přibližně o 4 stupně. Pokud nepodnikneme konkrétní kroky, kromě statusů na sociálních sítích, které nic nestojí a nevyžadují žádné oběti ani úsilí, budeme na Rusku závislí donekonečna,“ uvedla Remišová na sociální síti.