„Z Ianu je vyřazena tuna elektromobilů. Jak tyto baterie korodují, dochází k požárům,“ tvrdí Jimmy Patronis, nejvyšší finanční úředník a požární inspektor Floridy. (Foto: Twitter / Jimmy Patronis)

Patronis ve čtvrtek na Twitteru uvedl, že poté, co se minulý týden na pevninu přihnal hurikán Ian a zaplavil regiony jeho státu, se v záplavách ocitla spousta elektromobilů (EV), baterie byly podmáčené a některé samovolně vzplály.

Uvedl, že „to je nová výzva, které naši hasiči dosud nečelili. Přinejmenším v takovém měřítku.“

„K zajištění rychlého a bezpečného uhašení těchto požárů je zapotřebí speciální výcvik a porozumění elektrickým vozidlům,“ pokračoval v dalším tweetu. „Děkuji [Hasičskému záchrannému sboru Severní Collier] za jejich tvrdou práci.“

Patronis na Twitteru zveřejnil video, na kterém hasiči v Neapoli stříkají tisíce litrů vody na zatopenou baterii elektromobilu Tesla, která doutná na ulici ve městě.

Nebylo uvedeno, kolik elektromobilů bylo v důsledku rozsáhlých záplav z minulého týdne vyřazeno z provozu nebo se vznítilo. Ukazuje se však, že hasičské sbory ve státě nejsou vybaveny na zvládání požárů lithiových baterií.

Zdroj: zerohedge.com

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nove-spisy-naznacuji-ze-filadelfsky-experiment-byl-skutecny/